Špinavá matrace není jen estetický problém. Jeho stav ovlivňuje kvalitu spánku. Služby profesionálních úklidových firem jsou drahé a přípravky, které používají, zanechávají silný chemický zápach. Dnes vám řeknu, jak vyčistit matraci pouze jedním produktem, který má každá hospodyňka ve své kuchyni.

Jak vyčistit matraci jedlou sodou?

Nejprve je potřeba z postele sundat ložní prádlo a sundat potah matrace. Pak vezměte jedlou sodu.

Postup krok za krokem:

  • Je třeba posypat matraci suchým práškem a promnout rukou, aby soda pronikla hluboko do vláken látky. S kontaminovanými oblastmi zacházejte zvláště opatrně.
  • Čekáme alespoň hodinu. Během této doby soda absorbuje cizí pachy, mírně vybělí látku a zničí roztoče a bakterie.
  • Pomocí vysavače odstraňte z povrchu podestýlky drobné částice.

Užitečný tip: do jedlé sody můžete přidat pár kapek esenciálního oleje. Pro zlepšení kvality spánku jsou nejlepší vůně levandule, meduňka, jasmín, heřmánek, vanilka, jalovec, rozmarýn.

Další domácí prostředky

Pokud je na matraci hodně skvrn a špinavých míst, pak se vyplatí připravit jednoduchou směs z dostupných surovin. Smíchejte 3 polévkové lžíce. lžíce jedlé sody, 1 šálek peroxidu vodíku, přidejte několik kapek prostředku na mytí nádobí.

Špinavá matrace není jen estetický problém. Jeho stav ovlivňuje kvalitu spánku.-3

Vše důkladně promícháme a naneseme houbičkou na povrch matrace. Poté počkejte 15 minut, po úplném zaschnutí odstraňte pastu vlhkým hadříkem.

Zápach potu nejlépe odstraníte octem a vodou (poměr 1:1). Matrace ošetřete a po půl hodině opláchněte teplou vodou. Vůně octa se při sušení rozplyne.

Díky těmto radám zůstane vaše matrace déle svěží, čistá a uklizená ❤️‍