Zátky od vína jsou docela funkčním artiklem. Skvěle plní svou roli uzávěru lahví vína nebo jiných nádob.

Zátky od vína jsou docela funkčním artiklem. Skvěle plní svou roli uzávěru lahví vína nebo jiných nádob.

Mnoho kreativních lidí je rádo používá jako základ pro různá řemesla. Nedávno jsem se ale naučil další docela funkční a užitečný způsob, jak používat zátky od vína.

Přišel jsem navštívit svou kamarádku, a když jsem otevřel ledničku, viděl jsem její korky položené na policích lednice. Překvapilo mě to a zeptal jsem se jí, proč to udělala.

Přítel se se mnou podělil o tajemství, že vinné zátky, jak se ukázalo, velmi dobře absorbují aroma. Dokážou také eliminovat přebytečnou vlhkost v chladničce a prostor dokonce provonět.

Korek od vína lze samozřejmě použít nejen v lednici, ale i ve skříních a na různých místech, kde je potřeba pohlcovat nepříjemné pachy a příjemně vonět.

Jak je používá?

Uvolněné zátky od vína opláchne, dobře osuší, zátku nařeže a namočí do vhodného éterického oleje. Do lednice je nejvhodnější pomerančový nebo citronový olej. Je nutné, aby nebyl příliš parfémovaný a nepřerušoval vůni produktů.

A pokud dáte korek do skříněk, pak si samozřejmě můžete vybrat olej podle svého uvážení. Začala jsem používat levanduli, eukalyptus a jedle.

Korek dokonale absorbuje olej a vydává příjemnou vůni. Jedná se tedy o přírodní osvěžovač vzduchu do lednice nebo jiných prostor. Teď dělám to samé.

Časem může korek ztratit své výrazné aroma, proto je vhodné jej během 2-3 týdnů vyměnit.

Soda

Kromě zátek od vína je běžná jedlá soda výborným pohlcovačem nepříjemných pachů v lednici. Sám tuto metodu používám, naliju do sklenice a dám do lednice. Jedlá soda neutralizuje všechny přebytečné pachy.

Toaletní papír

A další zajímavý způsob, jak jsem se nedávno unavil. Jedná se o roli toaletního papíru nebo papírových ručníků. Není nutné dávat celou rolku do lednice. Můžete dát alespoň malé množství papíru.

Zátky od vína jsou docela funkčním artiklem. Dokonale plní svou roli těsnění lahví vína nebo jiných nádob.-2

Může to vypadat zvláštně, ale dokonale pohltí všechny pachy a přebytečnou vlhkost. Pro lepší výsledky můžete rolku papíru ošetřit pastou ze dvou lžic jedlé sody a malého množství vody.

Věděli jste o těchto záchranných hackech k odstranění přebytečných pachů?