Kamarádka mívala často zpoždění, ale už dva roky potěší svou dochvilností. Teprve nedávno jsem se dozvěděl její jednoduché tajemství a okamžitě jsem si ho vzal na vědomí.

Co je podstatou triku

Občas nastanou situace, kdy se potřebujete rychle nasnídat a vyběhnout si za svým. Jak zchladit horké jídlo? Nemůžete to dát do lednice, ale existují dvě stejně účinné možnosti, jak problém vyřešit.

Můj přítel používá první. Do mrazáku stačí vložit prázdný talíř.

Pak v případě potřeby vyjměte talíř z chladničky a položte na něj ohřáté jídlo. Když se jídlo dostane do kontaktu s ledovým povrchem, okamžitě se ochladí. Rychle se nasnídáme a jdeme do práce nebo do školy.

Další trik: použijte kostky ledu. Vezměte misku s vodou, přidejte trochu soli (abyste zabránili rychlému tání ledu) a přidejte pár kostek ledu. Umístěte misku vedle jídla – jídlo tak můžete chladit bez chlazení.

Jak chladit jakýkoli nápoj

Když budete mít žízeň, bude se vám hodit vychlazený čaj, limonáda nebo kompot! Na piknik bez přístupu k přenosné lednici budeme potřebovat ručník, který lze nahradit běžnou ponožkou.

Kamarádka mívala často zpoždění, ale už dva roky potěší svou dochvilností. Teprve nedávno jsem se dozvěděl její jednoduché tajemství a okamžitě jsem si ho vzal na vědomí.-3

Nejprve důkladně navlhčete ručník nebo jiný hadřík, poté do něj zabalte celou lahvičku. Nádobu s nápojem nechte na větrném, stinném místě (nejlépe v průvanu) a po pár minutách nápoj vychladne.

Zahrabte nápoj do země

Další „staromódní“ metoda, kterou turisté používají v terénu. Stačí vykopat díru ve stínu a umístit do ní láhev. Zakryjte ji vrstvou trávy a nechte hodinu a půl odležet. Během této doby teplota kapaliny klesne na 20 stupňů.

Tyto užitečné lifehacky mi pomohly více než jednou. Užijte si zdraví a uvidíme se zase na kanálu ❤️