Vzhledem k tomu, že do zásobníku pračky nasypeme prášek nebo přidáme aviváž, může se stát útočištěm plísní a choroboplodných zárodků. Dnes vám řeknu, jak vyčistit tři přihrádky pouze pomocí dvou produktů, které se nacházejí v každé kuchyni.

Proč je důležité čistit odpadkový koš?

Pokud ho nečistíme příliš dlouho, zbytky z prášku a aviváže začnou plesnivět. Z tohoto důvodu pračka časem vydává zatuchlé, nepříjemné aroma, dokonce i čerstvě vyprané věci začnou „vonět“.

Otírání vlhkým hadříkem je málo užitečné, protože charakteristický plísňový povlak se rychle vrací. Naštěstí existuje jednoduchý trik, který může pomoci problém vyřešit.

Jak vyčistit přihrádky v zásobníku

Chcete-li účinně vyčistit přihrádky na prášek a tekutý prací prostředek, musíte si vzít 2 produkty. Citron a ocet snadno najdete v kuchyni.

Vzhledem k tomu, že do zásobníku pračky nasypeme prášek nebo přidáme aviváž, může se stát útočištěm plísní a choroboplodných zárodků.-2

Vymačkejte šťávu ze 2 citronů. Poté přidejte 1/2 šálku octa a 200 ml vody.

Chcete-li provést antimykotické ošetření, musíte mít po ruce kartáč a hadr.

Postup krok za krokem:

1. Vyjměte tác z pračky a vložte jej do dřezu nebo široké mísy.

2. Nalijte připravený produkt do všech tří přihrádek. Zvláštní pozornost věnujte přihrádce na kapalinu.

Vzhledem k tomu, že do zásobníku pračky nasypeme prášek nebo přidáme aviváž, může se stát útočištěm plísní a choroboplodných zárodků.-3

3. Nechte působit 10 minut. Poté všechny prvky důkladně očistěte kartáčem a opláchněte vodou.

Opakujte postup každé 2 měsíce.

Ošetření plísní bude účinné pouze tehdy, pokud kromě samotné vaničky vyčistíte i potrubí. Snadno se také ušpiní, zvláště při kontaktu s tvrdou vodou. Tvoří černý povlak sestávající z okují a plísní. Chcete-li se ho zbavit, nastříkejte trysky stejným přípravkem, který jste použili k čištění přihrádek. Poté je důkladně vydrhněte kartáčem. Případné zbytky odstraňte vlhkým hadříkem.

Tento jednoduchý hack vám pomůže udržet nádobu na prací prostředek čistou. Užijte si to pro své zdraví! ❤️