Pračka vrací věci čisté a svěží, ale občas potřebuje i někoho, kdo se o ni postará. Bez řádné péče se v bubnu usadí nepříjemný zápach vlhkosti, pryžová těsnění zplesniví a v konečném důsledku může zařízení selhat.

Podělím se s vámi o jednoduché a účinné způsoby, které vám umožní vyčistit buben vaší pračky bez použití drahých a „voňavých“ chemikálií.

Proč se věci v pračce špiní?

Mnoho hospodyněk při vkládání věcí do pračky vidí před sebou čistý buben, ale když vyjdou, oblečení a prádlo mohou získat našedlý odstín a na látce se objevují skvrny. Faktem je, že po každém mytí se na dně nevyhnutelně usazují nečistoty, prach, zvířecí chlupy a dokonce i malé předměty. Neustálá vlhkost vyvolává růst plísňových hub, které dávají tak rozpoznatelný zatuchlý zápach.

Jak udržet pračku čerstvou

To lze provést několika způsoby. A každý z nich je naprosto bezpečný a šetrný k životnímu prostředí.

  • Citron + zubní pasta

Je třeba spojit citron s jeho výrazným osvěžujícím účinkem a zubní pastu, která dokáže vyčistit spoustu věcí v domácnosti. Takže ovoce nakrájejte na polovinu.

Naneste na něj malé množství pasty. Poté stačí citrusy vložit do bubnu a spustit krátký prací program. To stačí k tomu, aby se pračka uvnitř vyčistila a zmizel nepříjemný zápach plísní.

  • Ocet + jedlá soda

Jedna z nejoblíbenějších metod domácího úklidu. Každý zná čisticí a osvěžující vlastnosti sody, ocet zase skvěle odvádí vodní kámen. Nasypte jeden šálek jedlé sody do nádoby na prášek a poté přidejte 200 ml octa přímo do bubnu.

Pračka vrací věci čisté a svěží, ale občas potřebuje i někoho, kdo se o ni postará.-3

Spusťte prací cyklus při 90 °C. Buben bude zářivě čistý a nezůstanou na něm žádné stopy vodního kamene. Pokud vám vadí zápach octa, můžete do sklenice přidat pár kapek oblíbeného esenciálního oleje.