Kapsy většinou před praním zkontrolujeme, pokud jsou tam mazlíčci, srst z látky vykartáčujeme. Ale malá vlákna, chmýří a vlákna se objevují jakoby odnikud! Ovlivňují nejen vzhled výrobku, ale také stav pračky. Sdílím osvědčený life hack, který používám mnoho let.

Kapsy většinou před praním zkontrolujeme, pokud jsou tam mazlíčci, srst z látky vykartáčujeme. Ale malá vlákna, chmýří a vlákna se objevují jakoby odnikud!

Domácí lék na žmolky na oblečení

Není třeba chodit do obchodu pro speciální čisticí válec, vše, co potřebujete, je již v kuchyni. Jedná se o běžnou kuchyňskou utěrku nebo hadřík z mikrovlákna.

Měkké a objemné mikrovlákno díky své struktuře pečlivě posbírá všechny ty nejmenší částečky, aniž by věci poškodilo. Stačí vložit malý ručník nebo ubrousek do bubnu spolu s tmavým oblečením a spustit pračku.

V průběhu celého pracího cyklu se všechny drobné nečistoty usadí na texturované látce. Pak nechte oblečení uschnout a uvidíte rozdíl!

Z první ruky vím, že pokud domácí mazlíček žije doma, jsou válečky a kartáče na čištění vždy na viditelném místě. Ale i přes veškerou snahu se vlna stále drží na všem kolem a končí v pračce. Chcete-li problém vyřešit, vezměte čistou houbičku na nádobí a vhoďte ji do bubnu se zbytkem oblečení. Dostaneme výsledek podobný předchozímu.

Vlhčené ubrousky na mytí

A na závěr ještě jeden oblíbený trik s vlhčeným ubrouskem. Je důležité, aby byl bez parfemace a jeho aroma neinteragovalo s pachem pracích prostředků.

Vezmeme několik ubrousků a vložíme je do bubnu pračky. Jsou velmi lehké a elastické, takže se snadno pohybují spolu s proudy vody a shromažďují všechny malé nitě, vlákna, vlnu a další nečistoty.

Kapsy většinou před praním zkontrolujeme, pokud jsou tam mazlíčci, srst z látky vykartáčujeme. Ale malá vlákna, chmýří a vlákna se objevují jakoby z ničeho nic!

Bonusem navíc je, že ubrousky pomáhají odstranit statickou elektřinu z vašeho oblečení.

Vyzkoušejte tyto jednoduché lifehacky a nebudete muset odstraňovat žmolky z pračky a vaše oblečení bude vždy dokonale čisté a svěží! ❤️‍