Vosy jsou nejnepříjemnějším hmyzem. Mnoho lidí se jich bojí jako ohně. Jejich kousnutí může být velmi bolestivé a pro alergiky to může vést k hrozným následkům. Ale mnoho lidí neví, že vosy jsou nezbytné pro náš ekosystém, protože eliminují mšice, padlí a dokonce i housenky. To je důvod, proč by měli být účinně odehnáni, spíše než zabiti. Zde je návod, jak se jich snadno a bezbolestně zbavit.

Domácí lék na vosy

Tento hmyz přitahuje všechno sladké – květiny, ovocné stromy,
sladké nápoje a dokonce i parfémy. Obvykle létají do kuchyní a místností, kde je ovoce, koláče nebo sklenice sladkých nápojů.

Ti, kteří bydlí v soukromém domě, se s nimi pravidelně setkávají. Vzhled vos ve mně vyvolal paniku. Ale teď už vím, jak je zahnat. Už mě nebaví.

Aby se do mého domova nedostal hmyz, v létě chráním okna a dveře silnými moskytiérami. To je prioritou zejména u vos, které přitahují sladká jídla.

Používám i hřebíčkový olej, vůně je odpuzuje. Stačí smíchat olej a vodu v poměru 1:1 a poté nastříkat na místa, kam vosy nejčastěji zavítají. Můžete nastříkat na okna, dveře nebo zahradní nábytek.

jiné metody

U oken vysaďte citronovou trávu , jejíž vůni vosy a jiný hmyz nenávidí. Olej s touto vůní si můžete koupit i v obchodě a vyrobit si z něj sprej.

Kávová sedlina je levným a ekologickým řešením hubení vos. Stačí ji vysušit a poté zapálit v žáruvzdorné nádobě. Vůně pražené kávy je pro tento hmyz nesnesitelná.

Jak se zbavit vos na zahradě

Zkuste si sami nainstalovat past na vosy na vaší zahradě. K tomu stačí odříznout horní část plastové láhve – asi 1/3 výšky – a vložit ji zpět, dnem vzhůru. Nalijte dovnitř sladký nápoj. Hmyz přitahovaný sladkou vůní spadne do pasti, ale nebude se moci odtud dostat, protože se bude moci pohybovat hlavně po stěnách nádoby. Nemůžete však čekat, až se utopí v lepkavém nápoji – je lepší je vypustit na místo mimo dům/zahradu.

Jak bojujete s vosami?