Pokojové květiny jsou šetrné k životnímu prostředí a jeden z nejdostupnějších způsobů, jak vyzdobit interiér vašeho domova. Ale přebytek nebo nedostatek slunečního světla, vyčerpaná půda v květináči zpomalují růst a vývoj rostliny. V tomto případě přidávám živiny do vody na zavlažování.

Voda s vápníkem

Vaječné skořápky jsou bohaté na minerální látky, zejména fosfor, kobalt, zinek, hořčík, ale především obsahují vápník. Během procesu varu se do vody uvolňují minerální látky.

Po uvaření vajec nalijte vývar do misky a počkejte, až úplně vychladne. Pro posílení kořenového systému a urychlení růstu stačí rostliny jednou týdně zalít „vaječnou“ vodou.

Mnoho hospodyněk přidává sůl do vody při vaření vajec. Pro zalévání květin není vhodná slaná voda.

Ricinový olej

Pokud rostlina nechce kvést, je potřeba do vody přidat ricinový olej – 1 lžička oleje na litr vody. Toto hnojení podporuje časné a bohaté kvetení. Tekutinu lze nalít pod kořen nebo jednoduše nastříkat na listy.

Aspirin

Aspirin přidávám do vody na zavlažování, aby byly listy zelenější a neopadaly. Metoda je vhodná pro antimykotické ošetření. Také tento oblíbený lék z domácí lékárničky urychluje proces adaptace rostlin po transplantaci.

Šťáva z aloe

Případ, kdy jedna rostlina přichází na pomoc druhé. Zkušení zahradníci doporučují zředit 1 lžičku. šťávy ve třech litrech vody, s menším množstvím vody bude růst kořenů inhibován. Chcete-li posílit imunitu rostliny, musíte ji nejprve zalít čistou vodou a teprve poté použít hnojení.

Mléko

K zalévání květin stačí 1 lžička mléka na litr vody. Kapalina nasytí půdu draslíkem a vápníkem.

Metoda bude užitečná nejen pro milovníky vnitřních výsadeb. Mléko má příznivý vliv na zahradní plodiny. Je třeba je dvakrát za sezónu zalévat slabým roztokem – na začátku vegetačního období a v polovině července.

Pokojové květiny jsou šetrné k životnímu prostředí a jeden z nejdostupnějších způsobů, jak vyzdobit interiér vašeho domova. Ale přebytek nebo nedostatek slunečního světla, vyčerpaná půda v květináči zpomaluje růst a vývoj rostlin.-3

Cukr

Glukóza, která vzniká při štěpení cukru, podporuje intenzivní růst rostlin. Proporce: 1 polévková lžíce. l. cukru na 0,5l. voda.

Pokojové květiny jsou šetrné k životnímu prostředí a jeden z nejdostupnějších způsobů, jak vyzdobit interiér vašeho domova. Ale přebytek nebo nedostatek slunečního světla, vyčerpaná půda v květináči zpomalují růst a vývoj rostlin.-4

Květiny můžete krmit glukózou nejen v zimě, ale i kdykoli jindy v roce, pokud má rostlina nedostatek ultrafialového záření.