Snídat je pro mě a mou rodinu velmi důležité. Snídaně nám dodává spoustu energie a síly do produktivní práce. Stává se, že ne vždy si stihneme dát něco zdravého a výživného.

Výroba tohoto lahodného domácího sýra zabere večer jen trochu času. Dnes se s vámi podělím o skvělý recept!

Zde je návod, jak si sýr snadno a rychle vyrobit doma

Co potřebujeme:

 • 1 litr mléka
 • 1 litr přírodního kefíru
 • 6 vajec
 • 4 lžičky soli
 • 1/3 lžičky pálivé červené papriky
 • špetka kmínu
 • malý stroužek česneku
 • zelí – koriandr, cibule, kopr, koriandr

  Příprava:

  1. Do kastrůlku nalijeme mléko a jogurt a zapálíme, zahřejeme, ale nepřivedeme k varu. Mezitím smícháme vejce se solí a až se kefír a mléko zahřeje, přidáme vejce a mícháme, dokud se neoddělí syrovátka.

Snídat je pro mě a mou rodinu velmi důležité. Snídaně nám dodává spoustu energie a síly do produktivní práce. Stává se, že ne vždy si stihneme dát něco zdravého a výživného.

2. Poté vypněte oheň a nechte směs asi 2 minuty vychladnout.

3. Sýr položíme na plátno složenou ve dvou vrstvách a dáme do cedníku, abychom se zbavili přebytečné tekutiny.

Snídat je pro mě a mou rodinu velmi důležité. Snídaně nám dodává spoustu energie a síly do produktivní práce. Stává se, že ne vždy máme čas jíst něco zdravého a výživného.-3

4. Přidejte koření a bylinky podle potřeby.

Snídat je pro mě a mou rodinu velmi důležité. Snídaně nám dodává spoustu energie a síly do produktivní práce. Stává se, že ne vždy máme čas jíst něco zdravého a výživného.-4

4. Míchejte, lžící hmotu rozdělte, sbírejte gázu a vytvarujte tvar, zavažte na uzel, na něj můžete položit talíř a přitlačit sklenicí vody.

5. Když ze syrovátky vyteče přebytečná vlhkost, odstraňte utěrku a sýr položte na talíř. Sýr dejte přes noc do lednice a ráno budete mít k snídani lahodný sýr.

Snídat je pro mě a mou rodinu velmi důležité. Snídaně nám dodává spoustu energie a síly do produktivní práce. Stává se, že ne vždy máme čas jíst něco zdravého a výživného.-5

Doufám, že se vám tento jednoduchý recept na lahodný a zdravý domácí sýr bude líbit. Nezapomeňte to sdílet se svými přáteli online!