Všechny hospodyňky a majitelé se při krájení cibule neustále setkávají se slzami v očích, které se mimovolně objevují a značně nám překážejí při vaření.

Při řezání cibule je musíte neustále otírat, což způsobuje nepohodlí. To je obzvlášť nepříjemné, když vařím s make-upem, například když potřebuji rychle něco ustřihnout na dovolenou. Kvůli „cibulovým“ slzám se zhoršuje náš vzhled a nálada.

Dříve jsem nenáviděl krájení cibule a snažil jsem se jí používat velmi málo, abych dlouho netrpěl. Ale nedávno jsem se naučil skvělý životní hack, jak odstranit magickou schopnost cibule způsobovat slzy.

Kamarád mi poradil, abych to dal na 30 minut do mrazáku, než plánuji vařit.

Slzy se nám objevují v očích kvůli tomu, že cibule obsahuje sloučeniny síry, které v nás způsobují takové hojné „slzení“. Chlad na ně působí neblaze. Sloučeniny tam samozřejmě zůstávají, ale při pokojové teplotě se tak snadno neuvolňují do vzduchu.

Pak vytáhnu cibuli z mrazáku a nakrájím je, někdy se dají ještě snadněji nakrájet než obvykle, protože ztvrdnou a krájí se velmi snadno. Po tomto zákroku nejsou žádné problémy se slzami.

Všechny hospodyňky a majitelé se při krájení cibule neustále setkávají se slzami v očích, které se mimovolně objevují a značně nám překážejí při vaření.-3

Když nemám moc času, cibuli jen propláchnu ve studené vodě nebo nakrájím do misky s trochou vody, kterou pak scedím.

Můžete také použít nůž a pravidelně jej oplachovat v ledové vodě.

Dalším rychlým způsobem je posypat prkénko, na kterém budete krájet cibuli, běžnou kuchyňskou solí.

Všechny hospodyňky a majitelé se při krájení cibule neustále setkávají se slzami v očích, které se mimovolně objevují a značně nám překážejí při vaření.-4

Další způsob, který mi pomáhá, je velmi neobvyklý – zadržování vody v ústech . Bez ohledu na to, jak divně to může znít, dokud držím vodu v ústech, nejsou žádné slzy.

Řeknu vám také něco o česneku

Kuchyňským bratrancem cibule je česnek, protože se často používá v páru. Česnek naštěstí neplaká, ale má velmi silnou, zvláštní vůni, která obklopuje kuchyň a zůstává nám na rukou.

Abych se vyhnul silnému zápachu česneku, vezmu nerezovou lžíci a promnu si lžící ruce pod tekoucí studenou vodou. Ano, čtete správně, lžičkou. Po práci s česnekem se vám ruce nelepí a zápach se výrazně sníží.

Jaké kuchyňské triky používáte při přípravě zeleniny ?