Elektronika přitahuje prach jako magnet a je to znát zejména na velké televizní obrazovce. Prachové částice nejen vypadají neatraktivní, ale také zhoršují kvalitu „obrazu“. Dnes se s vámi podělím o recept na domácí sprej, který účinně vyčistí obrazovku a dlouhodobě ji ochrání před hromaděním prachu a žmolků.

Co mám použít k čištění obrazovky televizoru?

Obrazovka je poměrně křehká a lze ji snadno poškodit. Především nepoužívejte přípravky obsahující alkohol (jako jsou dezinfekční roztoky, čistič skla apod.). V obchodě vybírejte přípravky s antistatickým účinkem, které zabraňují usazování prachu na hladkém povrchu.

Abyste neutráceli peníze za drahé spreje, můžete si sami připravit tekutinu na šetrné čištění LCD obrazovky. Postačí smíchat čistou teplou vodu a ocet v poměru 1:1. Nalijte do rozprašovače.

Elektronika přitahuje prach jako magnet a je to znát zejména na velké televizní obrazovce. Prachové částice nejen vypadají neatraktivní, ale také zhoršují kvalitu „obrazu“.-2

Jak vyčistit obrazovku televizoru?

Než začnete, musíte odpojit televizor a nechat jej několik minut vychladnout. Vezměte hadřík z mikrovlákna nebo jakýkoli jiný hadřík, který nepouští vlákna. Je třeba ji posypat připraveným roztokem a důkladně vymačkat. Otřete obrazovku. Výsledky vaší práce jsou jasně viditelné na tmavém povrchu.

Elektronika přitahuje prach jako magnet a je to znát zejména na velké televizní obrazovce. Prachové částice nejen vypadají neatraktivní, ale také zhoršují kvalitu „obrazu“.-3

Co nedělat:

  • Nikdy nestříkejte sprej na monitor nebo obrazovku – kapalina může prosakovat pod kryt a poškodit zařízení.
  • Netlačte na povrch, aby nedošlo k poškození matrice.
  • Vyhněte se používání houbiček, „drsných“ ručníků nebo ubrousků. Mohou poškrábat povrch obrazovky.
  • Po vyčištění nespěchejte se zapnutím televizoru, počkejte, dokud obrazovka zcela nevyschne.

Jak se vyhnout pruhům na obrazovce

Stojí za to připomenout, že pokud otřete obrazovku kruhovým pohybem, zaručeně se objeví pruhy. Pohyby by měly být plynulé, mírně se překrývající. Monitor musíte otřít striktně jedním směrem – shora dolů. Obrazovka tak bude dokonale čistá a bez jediného pruhu!