Kyselina citronová je poměrně univerzální produkt. Má mnoho praktických aplikací nejen v kuchyni, šetří nám čas i peníze. V dnešním článku popíšu několik způsobů, jak jej využít při úklidu vaší domácnosti.

Koupel

Obvykle rozředím jednu polévkovou lžíci kyseliny citronové v litru vody a přidám do rozprašovače. Tímto roztokem pak čistím a leštím vodovodní baterie, obklady, sprchové dveře a závěsy. Jednoduše nastříkám na povrchy a otřu měkkým hadříkem.

Pokud jde o záchod, posypu ho jedlou sodou a nechám půl hodiny. Poté posypu kyselinou citronovou a dočistím měkkým kartáčkem.

K dezinfekci sprchové hlavice můžete použít kyselinu citronovou. Vložte ji do nádoby s litrem vody, velkou lžící kyseliny citronové a lžící jedlé sody. Nechte hodinu. Poté opláchněte, zašroubujte a na chvíli otevřete kohoutek teplé vody.

Trubky

Abych to vyčistil, obvykle nasypu 4 polévkové lžíce. lžíce jedlé sody do odtoku. Poté přidám 50 ml kyseliny citronové zředěné vodou a počkám 15-20 minut. Po uplynutí této doby pustím horkou vodu.

Dlaždice

Rozpusťte šest stolů. lžíce kyseliny citronové v litru horké vody. Touto směsí otřete keramické dlaždice měkkým hadříkem, poté znovu čistou vodou a vytřete dosucha.

Koberce

Připravte stejný roztok jako na dlaždice, přidejte jej do rozprašovače a nastříkejte na povrch koberce. Potom koberec přejeďte ždímacím mopem.

Kuchyně

Použijte stejný roztok jako výše (6 polévkových lžic kyseliny citrónové a jeden litr vody) k otírání domácích spotřebičů a kuchyňských povrchů. Můžete také vyčistit konvici, konvičky na kávu a různé nádoby.

Navíc se dobře čistí v myčce. Jednoduše naplňte přihrádku na leštidlo tekutou kyselinou citrónovou a spusťte cyklus jako obvykle.

Tkanina

Kyselina citronová funguje dobře jako aviváž. Chcete-li to provést, musíte rozpustit jednu tabulku. lžíci kyseliny citronové v půl litru vody. Poté nalijte 25 ml této směsi do přihrádky na kondicionér. Oblečení bude mnohem měkčí.

Kyselina citronová je poměrně univerzální produkt. Má mnoho praktických aplikací nejen v kuchyni, šetří nám čas i peníze.-3

Opatření při použití této složky

Při použití kyseliny citronové k čištění domu byste se měli vyhnout kontaktu s pokožkou, protože to může vést k dermatitidě. Z tohoto důvodu by se měly používat i rukavice. Tento výrobek by měl být skladován mimo sluneční záření a mimo dosah dětí.