Od používání toalety vás mohou odradit nejen usazeniny vodního kamene, ale také zápach. Osvěžovače vzduchu nejsou nejlepší variantou, protože mají silné chemické aroma a nejsou vhodné pro každého. Dnes se chci podělit o trik, který vám pomůže zapomenout na drahé spreje.

Proč záchod zapáchá?

Existuje několik možných důvodů. Pokud je na vině vodní kámen, houba nebo plíseň v nádrži, použijte k čištění toalety domácí prostředky a zápach zmizí za pár minut. Pokud problém souvisí s poškozenou kanalizací nebo nesprávně nainstalovaným sifonem, měli byste kontaktovat odborníka.

Čistota a hospodárnost

V kuchyni jsou produkty, které lze použít pro různé účely. Jsou vhodné na pečení, k čištění špinavých povrchů, k pohlcování nepříjemných pachů. Řeč je o jedlé sodě, kuchyňské soli. Díky nim můžete ušetřit spoustu peněz a vyrobit si účinný domácí úklidový prostředek.

Jak rychle odstranit nepříjemný zápach z toalety

Proces výroby domácího léku je tedy jednoduchý. Chcete-li začít, nasaďte si jednorázové rukavice.

  1. Vezměte malou nádobu, přidejte 8 polévkových lžic do misky. lžíce jedlé sody a 2 polévkové lžíce. lžíce soli.
  2. Poté přidejte pár kapek oblíbeného esenciálního oleje. Do koupelny používám oleje s osvěžující vůní (máta, citrusy).
  3. Smíchejte všechny přísady bez přidání vody.

Abyste se zbavili nepříjemného zápachu na toaletě, musíte připravenou směs nalít do misky a zavřít víko. Nechte pár minut působit, poté opláchněte vodou, hotovo!

Od používání toalety vás mohou odradit nejen usazeniny vodního kamene, ale také zápach. Osvěžovače vzduchu nejsou nejlepší variantou, protože mají silné chemické aroma a nejsou vhodné pro každého.-3

Stejný přípravek můžete použít k čištění dřezu, baterie nebo dlaždic. Jednoduše jej nastříkejte na znečištěná místa, otřete vlhkým hadříkem a veškeré usazeniny beze stopy zmizí.

Vaše koupelna se bude nejen třpytit, ale i příjemně vonět ❤️