Při praní většina lidí hodí oblečení do pračky a přidá prací prostředek. Mnoho lidí ani nečte složení a nepřemýšlí o tom, z čeho se skládají prací prostředky. Myslím si, že bychom měli být o takových věcech více uvědomělí. Udržitelnost je v dnešní době v módě. Pokud vám tedy záleží na zdraví vaší rodiny, používejte tyto ekologické prací prostředky.

Při praní většina lidí hodí oblečení do pračky a přidá prací prostředek. Mnoho lidí ani nečte složení a nepřemýšlí o tom, z čeho se skládají prací prostředky.

1. Ocet

Vyplatí se vzdát se ústních vod (často způsobují alergie) a rozhodnout se pro jednoduchý ocet. Do přihrádky na ústní vodu přidejte půl šálku octa a pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Díky tomu budou látky změkčovány ekologicky šetrným způsobem. Ocet navíc zabraňuje žmolkování vašeho oblečení a prodlužuje životnost každé pračky. Odstraňuje totiž zbytky pracích prostředků a má dezinfekční účinek (zabraňuje plísním).

2. Glycerin

Tato přísada úspěšně nahradí aviváž. Glycerin dokonale změkčuje vodu, odstraňuje statickou elektřinu a usnadňuje žehlení.

3. Ústní voda

Do přihrádky na myčku přidejte asi půl šálku ústní vody. Tekutina musí být bez cukru. Díky němu dokonale vydezinfikujete oblečení a navíc se zbavíte zápachu potu ze sportovního oblečení.

4. Citronová šťáva

Citron má bělící vlastnosti. Proto dokonale odstraňuje skvrny od trávy a rzi. Navíc rozzáří bílé prádlo a účinně odstraní žluté skvrny od potu. Prádlo také zanechá svěží vůni.

Při praní většina lidí hodí oblečení do pračky a přidá prací prostředek. Mnoho lidí ani nečte složení a nepřemýšlí o tom, z čeho se skládají prací prostředky.-2

5. Cukr

Přidejte několik lžiček cukru přímo do pračky. Tento kuchyňský výrobek ochrání vaše oblečení před vyblednutím.

6. Jedlá soda

Jedná se o velmi všestranný prostředek. Přidejte půl šálku jedlé sody do prádla spolu se svým oblíbeným pracím prostředkem. Šedé látky díky tomu získají zpět lesk a žluté skvrny zmizí. Jedlá soda zesiluje účinek pracího prostředku a dokonale osvěží oblečení.

Při praní většina lidí hodí oblečení do pračky a přidá prací prostředek. Mnoho lidí ani nečte složení a nepřemýšlí o tom, z čeho se skládají prací prostředky.-3

7. Esenciální olej

Váš oblíbený olej skvěle nahradí jakoukoli ústní vodu a zaručí příjemnou vůni. Přidejte pár kapek do prádla a vaše oblečení pohltí vůni.