Banány jsou nejbohatším zdrojem draslíku, proto by se měly konzumovat pravidelně. Zejména v rodinách s malými dětmi. Ale banánové slupky mohou být neméně užitečné než samotné ovoce. Podívej se sám.

Slupka je přirozený filtr

Banánová slupka absorbuje z vody olovo, měď a nikl. Umyjte ji a poté vložte do nádoby s vodou, po 2-3 hodinách v kapalině nebudou žádné těžké kovy.

Dodejte pleti lesk

Kožené boty nebo doplňky časem zmatní a ztratí přirozený lesk. Chcete-li situaci napravit, jednoduše otřete povrch kůže měkkou částí slupky a předmět bude opět zářit jako nový!

Produkt s anti-age efektem

Vrstva peelingu obsahuje antioxidanty, které omlazují obličej, vyhlazují vrásky, ovocné kyseliny pleť zesvětlují. Můžete si otřít obličej vnitřkem peelingu, ale pohodlnější je odstranit jemnou vrstvu lžící a nanést pastovitou hmotu na pleť. Po 20 minutách opláchněte teplou vodou. Vyhněte se očnímu okolí.

Jemné bělení zubů

Měkká část kůry obsahuje ovocné kyseliny, které dokážou vybělit sklovinu o 1-2 tóny. Pokud vaše zubní pasta obsahuje přísady jako laurylsulfát nebo PEG, pak třením zubů kouskem banánové slupky ochráníte vaši sklovinu před škodlivými chemikáliemi. Banánovou pastu nechte na zubech 10 minut, poté si vypláchněte ústa.

Banány jsou nejbohatším zdrojem draslíku, proto by se měly konzumovat pravidelně. Zejména v rodinách s malými dětmi. Ale banánové slupky mohou být neméně užitečné než samotné ovoce.-3

Leštění dřevěného nábytku

Chcete-li dřevěnému nábytku dodat lesk a lesk, otřete povrch banánovou slupkou a poté vyleštěte hadříkem z mikrovlákna.

Od hmyzích škůdců

Banánovou slupku rozkrojte napůl a přidejte do půdy (2-5 cm hluboko kolem rostliny). Tato jednoduchá akce odpuzuje škůdce, především mšice. Kromě toho je kůra bohatá na draslík, fosfor a dusík. Toto krmení nejvíce ocení okurky, rajčata, lilky, brambory, dýně, ale i růže a begónie.

Banány jsou nejbohatším zdrojem draslíku, proto by se měly konzumovat pravidelně. Zejména v rodinách s malými dětmi. Ale banánové slupky mohou být neméně užitečné než samotné ovoce.-4

Odstranění inkoustu z pokožky

Kůra obsahuje oleje, které oslabují spojení barvícího pigmentu s pokožkou. Banánová slupka absorbuje inkoust jako houba.

Jak můžete vidět, můžete nejen uklouznout na banánové slupce, jako v karikatuře. Než jej vyhodíte do koše, měli byste si výše uvedené metody alespoň jednou vyzkoušet v praxi.