Trend šetrný k životnímu prostředí nadále pokrývá různé oblasti života. Někdy se zdá, že neexistuje nic, co by se nedalo znovu použít. Dnes se s vámi podělím o nejkreativnější využití ruliček od toaletního papíru, které vám usnadní život.

Už žádné zamotané dráty v zásuvce

Mnoho lidí zná problém zamotaných drátů. Obvykle jsou v jedné zásuvce nabíječky, kabely od stereo systému, počítače, TV. Aby to bylo v pořádku, stačí to několik měsíců nevyhazovat, ale zachránit kartonové obaly.

Nůžkami tedy odstřihneme malý kousek role, smotáme kabel a vložíme dovnitř. Drátky se tak nebudou křížit a nebudou na nich záhyby.

Krásná dekorace na stůl

Z kartonového tubusu lze vyrobit poutavou dekoraci, která ozdobí váš stůl. Odřízněte část ruličky (4-5 centimetrů) a omotejte ozdobnou nití. Pak přes něj protáhněte ubrousek a přidejte pár zelených snítek pro krásu.

Trend šetrný k životnímu prostředí nadále pokrývá různé oblasti života. Někdy se zdá, že neexistuje nic, co by se nedalo znovu použít.-3

Organizér na pera nebo štětce na make-up

Kartonové obaly lze použít jako organizér. Stačí je zakrýt potištěnými ubrousky nebo je krásně namalovat (tento důležitý úkol lze svěřit dítěti). Poté je třeba průchodky pečlivě slepit, aby se konstrukce nerozpadla.

Trend šetrný k životnímu prostředí nadále pokrývá různé oblasti života. Někdy se zdá, že neexistuje nic, co by se nedalo znovu použít.-4

Jeden z nejužitečnějších vynálezů lidstva je připraven! V tomto organizéru můžete ukládat tužky, pera, kosmetické doplňky a další užitečné věci.

“Dům” pro sazenice

Kartonové válce jsou ideální pro pěstování domácích sazenic. Vložte průchodky do vhodné nádoby a naplňte je zeminou. Zaléváme, pak by se měla zasadit semena.

Trend šetrný k životnímu prostředí nadále pokrývá různé oblasti života. Někdy se zdá, že neexistuje nic, co by se nedalo znovu použít.-5

Jakmile sazenice „dozrají“, mohou být zasazeny do země přímo v roli. Papír se celkem rychle rozkládá a do této doby bude role chránit kořínky před hmyzími škůdci.

Využijte těchto levných životních hacků a sdílejte je se svými přáteli a rodinou. Děkuji ❤️