Zlato je drahý, ušlechtilý kov, ale i zlaté šperky ztrácí časem svůj krásný lesk. Na řetízcích a prstenech často zůstávají mastné skvrny od výživných krémů. Preventivně by se zlaté šperky měly čistit každých šest měsíců. Podívejte se, jak to udělat správně, abyste je nepoškodili.

Jak ukládat šperky

Aby se šperky vždy třpytily a neztratily na atraktivitě, měly by být skladovány v suchém a čistém organizéru. Šperky by měly být vždy odstraněny před plaváním, čištěním nebo cvičením. Po sundání šperk otřete měkkým hadříkem, abyste odstranili oleje a pot.

Jak čistit zlato doma?

Není nic lepšího než domácí prostředky na čištění zlata! Jsou nejen efektivní, ale také nevyžadují vážné finanční investice. Navržená metoda snadno odstraní plak a zároveň produkt vyleští.

Budeme potřebovat:

  • Miska s teplou vodou.
  • Prostředek na mytí nádobí.
  • Kartáč s měkkými štětinami.
  • Utěrka z mikrovlákna.

Nalijte teplou vodu do malé misky a přidejte několik kapek saponátu. Řetěz vložte do misky a nechte 15 minut. Poté je potřeba šperk vyndat a otřít měkkým kartáčkem. Vyleštěte hadříkem a máte hotovo!

Další domácí prostředky na rafinaci zlata

  • citronová šťáva

Připravte stejnou směs jako předtím, ale místo prostředku na mytí nádobí použijte citronovou šťávu. Do roztoku namočte zlatý řetízek nebo jiný šperk a nechte 20 minut působit. Po uplynutí této doby položte na utěrku a nechte uschnout. Poté opláchněte teplou vodou.

  • alkohol

Nalijte trochu alkoholu do misky a vložte do ní zlato na 10 sekund. Poté šperky osušte měkkým hadříkem. Tato jednoduchá akce vám umožní snadno se zbavit mastného plaku.

  • alobal + jedlá soda

Umístěte fólii na dno misky a naplňte ji sklenicí horké vody, poté přidejte 1 polévkovou lžíci. l. jedlá soda, vše důkladně promíchejte. Umístěte dekoraci do roztoku na 2-3 hodiny. Poté setřete bavlněným hadříkem.

Zlato je drahý, ušlechtilý kov, ale i zlaté šperky ztrácí časem svůj krásný lesk. Na řetízcích a prstenech často zůstávají mastné skvrny od výživných krémů.-3

Doufám, že mé tipy pomohou vrátit bývalý lesk vašim šperkům ❤️‍