Jednou z povinností každé hospodyňky je praní věcí. A to zdaleka není ten nejjednodušší úkol ze všech. Díky technologickému pokroku máme dnes v této věci neodmyslitelné pomocníky, a to pračky. A když k nim přidáte sušičky, můžete úplně zapomenout na starosti spojené s udržováním čistoty vašeho oblečení.

Řeknu vám několik triků, které vám pomohou vylepšit prádlo, vaše oblečení vyčistit a pomohou vašemu mechanickému pomocníkovi vydržet mnoho dalších desetiletí.

1. Na drobné předměty používejte sáčky

Často se v hlubinách stroje ztratí spodní prádlo, ponožky nebo jiné drobnosti šatníku. Proto na ně doporučuji použít malé sáčky, které zabrání rozsypání věcí v pračce.

2. Ústní voda

Pro dokonalé vyčištění bubnu pračky použijte ústní vodu. To pomůže nejen zbavit se vodního kamene a jiných druhů nečistot, ale také dezinfikovat stěny stroje. Nezapomínejte také na čistotu gumičky, protože právě zde se plíseň objevuje nejčastěji.

3. Zbavení věcí těch nejtěžších nečistot

Žluté skvrny od potu se často stávají nejhoršími nepřáteli bílých věcí. Chcete-li obnovit svěžest vašich triček a svetrů, vložte do bubnu pračky několik tablet aspirinu. Obsahují kyselinu salicylovou, která pomůže odstranit i ty nejobtížnější skvrny.

4. Vlněné prádlo perte v pračce

Jedná se o jeden z nejobtížnějších typů tkaniny, který se líbí. V takovém případě riskujeme velikost oblečení. Proto, když vás to najednou mrzí a svetr se vám po vyprání srazil, namočte ho na 10 minut do misky s dětským šamponem nebo aviváží. Poté dobře zatočte a nechte uschnout na rovném vodorovném povrchu.

5. Nemůžete prát bílé prádlo s kondicionérem.

Pamatujte, že na bílé věci musíte použít speciální přípravek, který pomůže věci vybělit. Běžná klimatizace si s takovým úkolem neporadí a je lepší ji nepřidávat vůbec.

6. Netřiďte oblečení podle barev.

Takhle žijete celý život s vědomím, že růžová a vínová se prát nedají, ale pak se najednou ukáže, že je lepší věci třídit podle hustoty látek. Protože hrozí, že se vám prací prášek z některých věcí nevymáchá.

7. Praní barevného prádla

Barevné prádlo neperte při teplotách nad 45 stupňů. V opačném případě bude barva méně sytá.

8. Skvrny od make-upu

Než vyhodíte svůj oblíbený předmět ze šatníku, zkuste na špinavé místo nanést pěnu na holení. Vše nechte 10-15 minut a poté vyperte v pračce. Takové triky určitě pomohou zbavit se obtížných skvrn.

Jednou z povinností každé hospodyňky je praní věcí. A to zdaleka není ten nejjednodušší úkol ze všech.-3

9. Ponožky

Drobné předměty šatníku, jako jsou tyto, by se měly prát ve studené vodě. Pot většinou obsahuje bílkoviny, takže pokud budete ponožky prát při teplotách nad 30 stupňů, špína se nevymyje úplně.

10. Skvrny od šťávy, trávy nebo půdy

Nejprve je třeba nečistoty vysušit fénem. Poté předmět umyjte jakýmkoli saponátem, mýdlem nebo práškem. Uvedené produkty si díky zahřátí lépe poradí se skvrnami a definitivně se z věcí odstraní.

Díky těmto radám budete mít mnohem méně starostí s praním prádla, vyperou se ty nejbeznadějnější skvrny a stroj bude sloužit dlouho a spolehlivě.

Jaké triky z tohoto seznamu používáte?