Miluji pomeranče a v chladném období je jím velmi často. Obsahuje velké množství vlákniny, flavonoidy, vitamín C, betakaroten a vitamíny skupiny B. Občas si z nich dělám čerstvou šťávu a přidávám je do salátů a dezertů. Kdysi jsem vyhazoval pomerančové kůže do koše. Uvědomil jsem si ale, že je to trochu plýtvání, protože skiny mají mnoho zajímavých využití, kterých by byla škoda nevyužít.

Miluji pomeranče a v chladném období je jím velmi často. Obsahuje velké množství vlákniny, flavonoidů, vitaminu C, betakarotenu a vitaminů skupiny B.

Cizí zápach v prostoru chladničky.

Abyste měli v lednici vždy svěží vůni, měli byste tam umístit několik pomerančových slupek posypaných solí. Vložte do malé nádoby a uchovávejte v chladničce. Když sůl zvlhne, vyměňte slupky.

Pomáhá čistit dřevěné povrchy.

Výborná metoda pro leštění dřeva. Vložte pomerančové kůry do půllitrové sklenice a naplňte je 10% octem. Nechte dva týdny na tmavém místě, poté nalijte tekutinu do rozprašovače a nastříkejte s ní nábytek jako běžnou leštěnku.

Pomáhá při čištění kovových vodovodních baterií a dřezů.

Stačí kohoutky potřít pomerančovou kůrou. Nejenže vyčistí povrch, ale také ochrání před budoucím plakem.

Přírodní vůně do skříně.

Ustřihněte si kousek gázy, můžete z ní vytvořit sáček a dovnitř vložit pomerančové kůry. Tato domácí vůně odstraní nepříjemné pachy ze skříně a dokonce pomůže zahnat moly.

Dělá cukr drobivý.

Pokud slupky dáte do nádoby s cukrem rozšlehaným do hrudky, budou drobivé.

Odstraňuje nepříjemný zápach ve dřezu.

Pomerančová kůra obsahuje oleje s přírodními dezinfekčními a antibakteriálními vlastnostmi. Pomerančová kůra by měla být nastrouhána a poté by měla být umístěna v malém množství do odpadní trubky.

Odstraňuje zápach z bot.

Lahodné aroma pomerančové kůry pomůže neutralizovat nepříjemné pachy bot. Smíchejte pomerančovou kůru (2 polévkové lžíce) s malým množstvím jedlé sody (3 polévkové lžíce). Nalijte směs do bot a nechte 10-12 hodin.

Vynikající kosmetický peeling.

Jednoduše smíchejte olivový olej, nastrouhanou pomerančovou kůru a 50 g cukru pro dokonalý tělový peeling.

Miluji pomeranče a v chladném období je jím velmi často. Obsahuje velké množství vlákniny, flavonoidy, vitamín C, betakaroten a vitamíny B-3

Odpuzuje komáry, mravence a mouchy.

Pomerančové slupky pomáhají snížit počet hmyzu v interiéru: jednoduše položte slupky na okenní parapet.

Pomáhá zapálit oheň.

Esenciální oleje obsažené v kůře pomáhají rychleji zapálit oheň.

Podělte se v komentářích, jak používáte pomerančovou kůru?