Zajistit si vše, co potřebujete, je stále obtížnější. Ale není třeba panikařit! Pro své předplatitele jsem připravil 10 nejlepších způsobů, jak ušetřit peníze při nakupování. Jsem si jistý, že teď budou vaše peníze v bezpečí.

Uschovejte si účtenky

Pořiďte si malý sešit, do kterého si budete každý večer zapisovat ceny z uložených účtenek. Vypočítejte celkovou částku utracenou za den, týden a poté za měsíc. Analyzujte, kolik věcí navíc máte v košíku…

Kobliha za 25 rublů, pytel džusu za 34, žvýkačka za 20 – náklady na takové zboží nám v den nákupu nezpůsobí rozhořčení ani nepohodlí, ale takové spontánní výdaje negativně ovlivňují rozpočet jako celek.

Domácí audit

Než půjdete nakupovat, zkontrolujte, jaké produkty máte ve vaší lednici nebo skříni. Velké zásoby jídla jsou samozřejmě prozíravé, ale proč utrácet peníze za balíček cukru, když jsou dva, kteří sbírají prach v nějakém rohu kuchyně?

“Ne!” špatné návyky

Všechno je zde velmi jednoduché: pokud chcete ušetřit spoustu peněz, přestaňte kouřit! A pokud už dlouho sníte o zcela zdravém životním stylu, podívejte se blíže na ceny alkoholu. Chuť na pití zmizí sama od sebe.

Týdenní menu a přehledné nákupní seznamy

Než půjdete do supermarketu, ujistěte se, že přesně víte, co budete vařit a jaké produkty si k tomuto pokrmu musíte koupit. Výrazně tak snížíte pravděpodobnost, že si koupíte všemožné věci, které ani nepotřebujete.

Zajděte do několika obchodů

Nákup všech produktů na seznamu v jednom supermarketu je velmi nerentabilní! Obchodníci mohou být velmi chytří a mazaní. Akce na mléčné výrobky téměř vždy znamená mírné zdražení ostatních výrobků. Jděte do dalšího obchodu, ověřte si tam cenovou politiku a poté proveďte nákup.

Čtěte pečlivě štítky

A opět o marketingových tricích! Jasná cenovka s nápisem „Cena týdne“ může skrývat informaci, že hmotnost produktu byla výrazně snížena. Takový nákup tedy rozhodně nelze nazvat ziskovým.

Procházka kolem supermarketu – podívejte se dolů

Nejdražší zboží je vždy umístěno ve výši očí kupujícího, levnější pak v nejnižších regálech.

Jezte, než půjdete nakupovat

Pokud jste překročili práh supermarketu při hudbě svého hladového žaludku, reptajícího po celém obchodním parketu, připravte se na impulzivní nákupy. Určitě utratíte značné množství peněz a koupíte spoustu věcí, které vůbec nepotřebujete.

Odolejte pokušení koupit si něco v pokladně

Stát ve frontě u pokladny je pochybné potěšení. Ať se vám to líbí nebo ne, vaše ruka sahá ke žvýkačce, čokoládě nebo jiným drobnostem, které nakrátko odpoutají naši pozornost.

Přidat popis

Vydejte se desátou cestou kolem kulinářského oddělení

Hotová jídla jsou samozřejmě rychlá a bezbolestná, ale dost drahá. Navíc nikdo nezaručí, že zakoupené jídlo bude chutné.

Doufám, že vám tyto tipy pomohly! Jakou radu si vezmete na palubu?