Další výzvou je úklid kuchyně. Někteří z mých přátel se neobtěžují a zavolají úklidovou službu. To je však velmi drahé potěšení.

A chci vám říct o pár tipech, které pomáhají mně osobně. Abych tak řekl, podělte se o své zkušenosti.

Slyšeli jste něco o vizuálním odpadu? To není prach, špinavá místa… Ale nepotřebné věci na povrchu.

1. Spousta misek:

Jen se přiznejte, kdo má v kuchyni talíř se sladkostmi nebo sušenkami? A to nemluvíme o krásné misce nebo misce, ale o obyčejném starém talíři. To je přesně to, čemu říkám vizuální odpad. Nejprve jsme v pokušení dát si něco chutného. A pokud jsou doma děti, pak je talíř během pár sekund prázdný.

Za druhé, překáží čištění. Například obal od cukroví můžete nechat na talíři a nevyhazovat ho do koše. A den za dnem se tam bude hromadit spousta odpadků.

Konkrétně jsem koupil sklenice na cukroví/sušenky a položil je na stůl. Je to krásné a praktické.

2. Prostředek na mytí nádobí a ručníky

Vždy jsem neměla ráda obyčejné balení Fairy. No, já jsem takový estét, co můžu dělat? Zvláště pokud je cenovka pevně nalepená.

A také udělat výstavku houbiček, mýdla, ručníků, škrabek. Proč tak zaneřádit pracoviště? Navíc je tam vlhko, může se objevit plíseň a nepříjemný zápach. Obzvláště nepříjemné je, když se na rukojeť dlaždic položí starý a zapáchající ručník. Fuj!

Přidat popis

Proto jsem objednal speciální organizéry. Jsou nástěnné a mají několik přihrádek na houbičky, mycí prostředek nebo jiné věci. Užitečné a šetří tolik místa.

Přidat popis

3. Inventář:

Podívejte se, kolik máte vybavení. Odšťavňovač, parní hrnec, mixér, mixér, kávovar. Co používáš nejvíc? Maximálně si ráno uvařte kávu a je to. A takové doplňky zabírají v kuchyni hodně místa. Mějte na paměti, že v některých bytech je to již malá místnost a stále jste nasbírali tolik odpadu.

Přidat popis

Moje rada je podívat se na to, co byste si měli nechat a co byste měli dát pryč. Vzal jsem třeba pařák a mixér mamince, protože je mám ještě zabalené. Vytáhl jsem to jen jednou, abych si přečetl název společnosti, a to je vše.

Uvolníte tak spoustu místa pro něco nového a užitečného v domácnosti.

Jaká pravidla máte pro uspořádání pracovního prostoru v kuchyni? Se kterými body souhlasíte?

Podělte se v komentářích!