Často jsem si všiml, že věci po praní v pračce nevypadají o moc lépe než předtím. Barvy blednou, krajka ztrácí svou přitažlivost a oblečení se začíná rychle roztahovat. Až postupem času jsem si uvědomil, jaké chyby jsem udělal a chci se s vámi podělit o svou osobní zkušenost.

Přidejte sůl do pračky

Velmi „populární“ life hack, který používá mnoho žen v domácnosti. Argumenty ve prospěch jsou následující: sůl změkčuje vodu, umožňuje zachovat barvu oblečení po vyprání a dobře si poradí s odolnými nečistotami.

Ale není to pro stroj škodlivé? S tímto dotazem jsem se obrátil na souseda, který opravuje zařízení již 15 let. Právě s častým používáním kuchyňské soli při mytí spojuje zvýšené stárnutí a oxidaci hliníkových dílů v těle.

Nyní, abych věci umyl, nejprve je namočím na 15-20 minut do solného roztoku a poté spustím obvyklý prací cyklus.

Na hranici svých možností

Kdo z nás neměl chuť řídit stroj „na plný výkon“, aby ušetřil čas? Životnost zařízení však nebude možné prodloužit, pokud bude fungovat na hranici svých možností. Náplň oblečení by měla být vyvážená a sestávat z položek různých velikostí.

Jsou pytle na prádlo vyhozené peníze?

Jak je důležité prát prádlo v síťce, jsem si uvědomila poté, co mi rozepínací zip na kalhotách poškodil tenkou krajku na tričku. Rozhodl jsem se, že už nebudu riskovat.

Často jsem si všiml, že věci po praní v pračce nevypadají o moc lépe než předtím. Barvy blednou, krajka ztrácí na přitažlivosti, oblečení se začíná rychle roztahovat.-3

Pokud váš šatník obsahuje oblečení s výšivkami, krajkami, korálky nebo jinými „oblečenými“ detaily, speciální tašky se ze zbytečné extravagance promění v nezbytný prvek praní.

Časté bělení

Časté používání bělících prostředků může rychle učinit oděv nepoužitelným. Naše šetrné babičky používaly úplně jinou, šetrnější metodu. Aspirin je v každé domácí lékárničce, pomáhá vybělit zašedlé věci, zbavit se nečistot a žlutých skvrn od potu.

Abyste zabránili tomu, aby se z chytré bílé halenky stala fádní každodenní „halenka“, stačí rozdrtit 2-3 tablety aspirinu na prášek a smíchat s pracím prostředkem.

Často jsem si všiml, že věci po praní v pračce nevypadají o moc lépe než předtím. Barvy blednou, krajka ztrácí na přitažlivosti, oblečení se začíná rychle roztahovat.-4

Výhody aspirinu se navíc neomezují pouze na jeho výrazný bělící účinek. Tento cenově dostupný produkt vám pomůže vyčistit vnitřek vašeho stroje. Bezpečnost, efektivita a úspora v jedné láhvi!