Náš den začíná a končí v koupelně. Když se probudíme, umyjeme se, vyčistíme si zuby, pravidelně si chodíme umýt ruce a večer se osprchujeme. Ale spolu s běžnými vodními postupy se nám daří dělat řadu hygienických chyb.

Otevřete víko toalety

Bez ohledu na to, jak triviálně to může znít, záchodové víko bylo vynalezeno k jeho uzavření. V opačném případě se pod tlakem vody z odtokové nádrže bakterie rozptýlí po celé koupelně.

To platí zejména pro byty a domy s kombinovanou koupelnou. Poloměr šíření choroboplodných zárodků je 6 metrů , což znamená, že mohou „přistát“ na ručníku nebo zubním kartáčku ve vzdáleném rohu místnosti.

Vzácná výměna ručníků

Ručník vypadá čistý až po vysušení. Ve skutečnosti je vysoká vlhkost + teplo příznivé prostředí pro růst bakterií na tkanině. V koupelně visí jeden ručník pro každého člena rodiny . Měňte každé 3-4 dny.

Sprchový závěs se odtáhl

Zatlačit závěs do rohu hned po sprše je špatný nápad. Nejprve je potřeba jej opláchnout čistou vodou, vyjmout z vany a nechat narovnanou důkladně vyschnout. Pokud se tak nestane, za pár dní se objeví plíseň, povrch záclony se pokryje lepkavým povlakem a bude dokonce nepříjemný na dotek.

Náš den začíná a končí v koupelně. Když se probudíme, umyjeme se, vyčistíme si zuby, chodíme si pravidelně umýt ruce a večer se osprchujeme.-3

Neměňte záchodovou štětku

Také vybavení domácnosti má datum spotřeby. Pokud se záchodová štětka nemění každých 6 měsíců, pak se při každém použití rozšíří choroboplodné zárodky na záchodě. Pokud štětiny před touto dobou zežloutly a zdeformovaly se, je lepší je okamžitě vyměnit za nové.

Tip: pro prodloužení životnosti kartáčku jej jednou za měsíc namočím do “Whiteness” – do vody na dně toalety nasypu 2 víčka bělidla a nechám kartáček přesně hodinu.

Otevřené police v koupelně

Otevřené police v koupelně jsou pohodlné, ale u kombinované koupelny musíte myslet nejen na pohodlí, ale také na bezpečnost celé rodiny. Aby se choroboplodné zárodky z toalety nebo umyvadla neusazovaly na zubním kartáčku, žiletce a houbičkách, měly by být tyto předměty uloženy v kompaktních skříních. Na produkty péče o pleť je vhodná průhledná kosmetická taštička.

Náš den začíná a končí v koupelně. Když se probudíme, umyjeme se, vyčistíme si zuby, chodíme si pravidelně umýt ruce a večer se osprchujeme.-4