Vzhled nepříjemných pachů v kuchyni není neobvyklý. Chemikálie v podobě osvěžovačů vzduchu nejsou nejlepším řešením, protože většina vůní pouze „maskuje“, někdy naopak odpudivé aroma zesiluje. Existuje ale 5 pracovních tipů, které zbaví vaši kuchyni pachů a zabrání jejich šíření po celém domě.

Použijte novou houbu

Mnoho hospodyněk houbu vyhodí, když změní barvu a začne se drolit, ale ještě dříve začne nepříjemně zapáchat. Smývání zbytků jídla a časté vystavování vlhkosti vytváří úrodné prostředí pro život a množení bakterií. Jsou to jejich odpadní produkty, které „tak zapáchají“. Proto byste měli pravidelně (jednou týdně nebo i častěji) svou starou houbu na nádobí vyměnit za novou.

Odstraňte drobné zbytky jídla

Malé kousky jídla ponechané například v odtoku myčky, ve dřezu nebo na dně nádoby na odpadky začnou po chvíli šířit nepříjemný zápach po celé kuchyni. Odstraňte malé zbytky jídla a nezapomeňte každých pár týdnů důkladně vyčistit odpadkový koš. To lze snadno provést pomocí octa zředěného vodou. Poměry roztoku jsou 1:1.

Citron – pohlcovač pachů

Citrony jsou všestranné. Nejenže nasytí tělo vitamínem C a posílí imunitní systém, ale také pomohou vyrovnat se s některými každodenními problémy, jako je nepříjemný zápach v kuchyni. Jednoduše nakrájejte citron na měsíčky a utřete kuchyňskou linku, troubu nebo odpadkový koš, aby vaše kuchyně provoněla čistotou!

Vůně z lednice

Jedním z nejčastějších míst v kuchyni, které zapáchá, je lednice. Ale ne, pokud do něj dáte misku s práškem do pečiva. Úspěšně neutralizuje pachy bez poškození potravin v chladničce. Tip: Prášek do pečiva měňte každé tři měsíce.

Výskyt nepříjemných pachů v kuchyni není neobvyklý.-3

Větrání

Nejjednodušší a nejúčinnější způsob, jak rychle odstranit nepříjemné pachy z kuchyně. Otevření okna během vaření nebo po něm pomůže cirkulaci vzduchu v místnosti a umožní únik pachů.