Pohostinnost je dobrá tradice, která posiluje přátelství. Dům dobré hospodyňky je vždy čistý, pohodlný a ani nečekaný host ji nezaskočí.

Obvykle, než dorazí přátelé a známí, se porozhlédnu po domě. Předevčírem byl generální úklid – nemělo by se konat žádné překvapení! Ale bohužel je 5 „prašných“ míst, kterých jsme si zvykli nevnímat, ale hosté je určitě uvidí.

Počítačové dráty

Rozhodl jsem se ukázat své kamarádce video a pozval ji, aby se posadila k počítači. Stůl je uklizený, klávesnice vyčištěná, dokonce i myš ošetřena antiseptikem, ale co dráty? Ale nikdy jsme se nedostali ke kabelům nebo elektrickým drátům.

Soklová lišta s rohy

Rychlé vysátí místnosti před příjezdem hostů trvá 5 minut. Můj vysavač ale funguje ze zásuvky a jednoduše nedosáhne do vzdáleného rohu místnosti. Nikdo se blíže nepodívá, ale na pozadí čisté základní desky prašný roh velmi vynikne.

Vnitřní květiny

Rostliny vnášejí do domova harmonii, obohacují domov kyslíkem. Pokojovou květinu se však nebudete moci pochlubit, pokud je pokryta vrstvou prachu. To platí zejména pro rostliny se širokými listy. Abych se této situaci vyhnul, jednou týdně listy jemně otřu hadříkem z mikrovlákna. Čistý, krásný a snadněji se dýchá!

Pohostinnost je dobrá tradice, která posiluje přátelství. Dům dobré hospodyňky je vždy čistý, pohodlný a ani nečekaný hostitel ji nezaskočí.-2

Kosmetické a hygienické prostředky v koupelně

Koupelnu považuji za jednu z nejnáročnějších místností na úklid. Je třeba otřít všechny povrchy vlhkým hadříkem, vyčistit vanu a umyvadlo, umýt podlahy a stěny. Pak všechny tuby, lahvičky a sklenice uspořádám na svá místa, ale abych z nich oprášil prach… často tento bod přeskakuji.

Lampy

Zvláštní pozornost věnuji stolní lampě a prostoru kolem ní. Všichni víme, jak krásně tančí prachové částice v paprscích slunce. Totéž se stane, když ve spěchu zapomenete otřít stínidlo. Hosté už sedí u stolu a prach „tančí“ a odráží se od světla lampy.

Pohostinnost je dobrá tradice, která posiluje přátelství. Dům dobré hospodyňky je vždy čistý, pohodlný a ani nečekaný hostitel ji nezaskočí.-3

Při úklidu domácnosti je důležité dbát na maličkosti, aby nepracovaly proti nám.

Přihlaste se k odběru mého kanálu. A podělte se o svůj názor v komentářích