Myslíte si, že se vaše oblíbená černá halenka nebo společenské kalhoty po vyprání zničí? Obáváte se, že barva může být matná nebo šedá? Navrhuji, abyste se naučili 7 praktických tipů, které vám pomohou vyhnout se nepříjemným incidentům při praní černého prádla.

Černé předměty vyžadují zvláštní péči. Je poměrně obtížné odstranit bílé skvrny a vrátit požadovaný odstín. A co říci o srsti domácích mazlíčků, skvrnách od deodorantu nebo stopách kosmetiky?

1. Vždy používejte cyklus jemného praní. A aby barva nešedla, přidejte do pracího prášku špetku soli.

2. Abyste zachovali barvu, musíte před praním v pračce provést několik záludných kroků. Naplňte velkou mísu studenou vodou a přidejte několik lžic octa. Všechno oblečení namočte na 20-30 minut a vyždímejte. Pak ho hoďte do pračky nebo vyperte v ruce – podle toho, co vám vyhovuje.

3. Výborným prostředkem pro odstranění nepříjemného zápachu potu je soda! Po umytí vezměte věci a namočte je do misky s teplou vodou. Hlavní věc je přidat jednu polévkovou lžíci sody a nechat vše 10-15 minut. Následně je potřeba vše opláchnout pod studenou vodou.

4. Další ekologický způsob pro černé věci. Pro sytou barvu je potřeba použít kávu, ale musí být dostatečně silná. Pár polévkových lžic hustěji rozřeďte ve vodě a dejte tam oblečení na 30 minut. Krásný vzhled a skvělé aroma jsou zaručeny!

Myslíte si, že se vaše oblíbená černá halenka nebo společenské kalhoty po vyprání zničí? Bojíte se, že barva může být matná nebo šedá -2

5. Dalším životním hackem je opláchnout si oblečení řasenkou. Je však vhodný pouze pro ruční mytí. Do vody pokojové teploty přidejte pár kapek řasenky, lžíci octa a opláchněte. Následně důkladně opláchněte pod studenou vodou.

6. Zdá se, že líný by tuto metodu nepoužil. Stačí použít speciální přípravky na tmavé věci nebo vzít své oblíbené černé věci do čistírny! Tam za vás s pomocí profesionálních nástrojů vše vyřídí rychle a efektivně!

Jaká tajemství praní černého prádla znáte?