Můj manžel si nedokáže představit život bez povzbuzujícího nápoje. Nejprve jsem vyhodila od 10 do 30 gramů. dort denně, ale když jsem na radu kamaráda rychle a bez „chemie“ vyčistil sporák od karbonových usazenin kávovou sedlinou, přehodnotil jsem svůj postoj k tomuto cennému produktu. Níže je 7 nejlepších způsobů, jak jej použít na farmě.

Odstraňuje mastnotu z hrnců a pánví

Na dně nádobí často zůstávají připálené skvrny tuku. Kávová sedlina si poradí se starými usazeninami stejně dobře jako speciální čisticí prostředky. Chcete-li vrátit hrnec nebo pánev původní vzhled, musíte dort promíchat s vodou a projít pastovitou hmotu po mastném povrchu, opláchnout vodou.

Můj manžel si nedokáže představit život bez povzbuzujícího nápoje. Nejprve jsem vyhodila od 10 do 30 gramů.

Z nepříjemného zápachu z lednice

I správná hospodyňka má občas „smrad“ z lednice. Ryby nebo uzené maso balené v neuzavřených nádobách, odtokový otvor je ucpaný a produkt se zkazil v odlehlém rohu na vzdálené polici. Kávová sedlina je řešením! Umístěte ji do širokého šálku a dejte přes noc do chladničky.

Vyčistěte grilovací rošt

Čištění grilu není snadný úkol, ale bez něj to nejde. Usazeniny mastnoty, nečistot a uhlíku na roštu nejsou jen neestetickým vzhledem; staré usazeniny jsou živnou půdou pro růst bakterií, které nevyhnutelně skončí v potravinách. Abyste se zbavili nečistot, musíte na houbičku nanést trochu kávové sedliny a tvrdou stranou rošt potřít.

Oděrky na dřevěném nábytku

Během používání se na dřevěném nábytku objevují škrábance a oděrky. Dobrou zprávou je, že kávová sedlina snadno změní barvu a učiní ji neviditelnou. Dužinu z kávovaru smíchám s vodou. Pastu vetřem do poškozeného povrchu a po pár minutách místo setřu suchým hadříkem.

Tip: Pro posílení účinku můžete místo vody použít olivový olej.

Na zahradě nebo v zeleninové zahradě

Kávová sedlina je vynikající minerální hnojivo. Samozřejmě, že nepokryjete celou zahradu kávovou sedlinou, ale pro kompaktní pokojové rostliny budou výhody neocenitelné. Pro urychlení růstu a prodloužení kvetení rozsypte kolem rostliny hrst suché kávy.

Můj manžel si nedokáže představit život bez povzbuzujícího nápoje. Nejprve jsem vyhodila od 10 do 30 g.-2

Ovládání ledu

Pokud máte doma milovníka kávy a je tam příliš mnoho kávové sedliny, můžete před pády ochránit sebe i své okolí. Na kluzké schody místo písku posypte kávovou sedlinu.

Omlazující krém na ruce

Káva obsahuje přírodní antioxidanty. Abych jím pokožku nasytil, vezmu si trochu zahušťovadla a několik sekund si masíruji ruce jemnými krouživými pohyby. Poté zbytky opláchnu teplou vodou.

Můj manžel si nedokáže představit život bez povzbuzujícího nápoje. Nejprve jsem vyhodila od 10 do 30 g.-3