Tak běžná činnost, jako je mytí nádobí, je opředena mnoha mýty. Mnohé z těchto mylných představ komplikují život moderním ženám v domácnosti a „kradou“ náš čas.

Před vložením do myčky nádobí umyjte

Oplachování talířů a příborů před jejich vložením do myčky je špatný nápad. Faktem je, že detergent interaguje se zbytky jídla, aby byl proces efektivnější. Pokud nezůstane žádné jídlo, mycí prostředek se nemá na co „chytit“.

Dezinfikujte houbičky

Dezinfekční pěnové houbičky lze snadno nazvat ztrátou času. Pokus o prodloužení jejich života může dokonce způsobit škodu. Pokud například dáte houbičku do mikrovlnky, pak nepřežijí slabé a relativně neškodné mikroby, na rozdíl od silnějších bakterií, kterých se časem ještě více rozroste. Řešení: vyměňte houby každých 5-7 dní.

Pokud nádobí vychází z myčky špinavé, je třeba spotřebič opravit.

Ve většině případů stroj nepotřebuje opravu, ale správný provoz. Možná blokujete rozprašovač při plnění nebo používáte příliš mnoho mycího prostředku, což způsobuje zakalení nádobí. Tvrdá voda někdy zanechává skvrny (leštidlo problém vyřeší).

Tak běžná činnost, jako je mytí nádobí, je opředena mnoha mýty. Mnoho z těchto mylných představ komplikuje život moderním ženám v domácnosti a „krade“ náš čas.-3

Čím více pracího prostředku, tím lépe!

Jak říká jedna populární reklama: stačí jedna kapka. Ve skutečnosti toto množství stačí na umytí několika talířů mastnoty po snídani. Cokoli, co přesahuje normu, nebude snadné smýt z nádobí, je to přebytečná voda a čas.

V myčce lze mýt pouze nádobí

Spousta věcí je vhodná do myčky nádobí! Umístěte silikonové chňapky na horní polici, nádoby z lednice, gumové žabky atd. vyhoďte do myčky. Výjimky: desky, dřevěné čepele, nože, litina, křišťál, stejně jako nádobí se zlacením nebo malováním.

Tak běžná činnost, jako je mytí nádobí, je opředena mnoha mýty. Mnoho z těchto mylných představ komplikuje život moderním ženám v domácnosti a „krade“ náš čas.-4

Nádobí myjte pouze horkou vodou

Horká voda dobře odstraňuje zaschlé potraviny a mastnotu. Pokud ale potřebujete umýt zbytky bramborové misky, pak je lepší teplotu snížit. Škrob v horké vodě se lepí a ulpívá na nádobí.

Myčka se nemusí mýt

Špatný názor. Během provozu zůstávají na částech zařízení potraviny a mastné usazeniny, filtr se také ucpe malými částečkami jídla. Výsledkem je snížení efektivity práce.