Čištění není náročný úkol, ale zabere spoustu času. Opravdová hospodyňka ví, jak mít doma pořádek a čistotu, ale já jsem připravila ještě pár triků, které vám tento úkol usnadní. Kromě toho jsou takové produkty naprosto bezpečné a nepoškodí vaše zdraví, na rozdíl od agresivních chemikálií.

Jak vyčistit koupelnu doma

Bílá koupel

Vaše vana se může znovu lesknout, pokud ji důkladně vyčistíte od nečistot a bakterií pomocí DIY produktu. Kromě toho také pomáhá zbavit se žlutosti. K tomu rozpusťte 100 ml octa, 200 ml alkoholu a 50 ml sody ve 4 litrech teplé vody. Vše důkladně promíchejte do hladka a poté směs naneste na povrch. Nechte působit 15 minut, poté opláchněte čistou vodou.

Čistá sprcha

Tvrdá voda často tvoří vodní kámen v místě přívodu vody. Aby baterie opět správně fungovala, stačí ji vyčistit běžným octem.

Obecně je lepší umístit vyjímatelnou baterii do sáčku s octovým roztokem a nechat ji tam několik hodin. Poté důkladně opláchněte teplou vodou.

Průhledné zrcátko

Aby byla vaše koupelnová zrcadla vždy perfektní, je třeba je pravidelně omývat směsí jedlé sody a peroxidu vodíku. Jednoduše nalijte do rozprašovače a nastříkejte na zrcadlo. Poté důkladně otřete suchým hadříkem. Krém na holení je také účinným čisticím prostředkem.

Čistá toaleta

Smíchejte 10 ml teplé vody, 3 g sody a 2 g citronové šťávy a výsledný produkt použijte k čištění toalety. Naneste nejprve na okraj a poté vykartáčujte toaletu.

WC štětka

Aby byla vaše toaletní štětka vždy čistá, musíte ji udržovat v koncentrovaném čisticím prostředku. K čištění kartáčku použijte následující kombinaci: smíchejte 100 ml sody s 2 polévkovými lžícemi. l. sůl, 50 ml octa a vše zalijeme vroucí vodou. Vložte kartáč do směsi na hodinu.

Lesklé kohoutky

Kohouty se rzí a vodním kamenem by měly být pokryty solí a nalévány citronovou šťávou. Tímto způsobem kyselina citronová rozpustí nečistoty a sůl je absorbuje.

Čištění není náročný úkol, ale zabere spoustu času. Opravdová hospodyňka ví, jak mít doma pořádek a čistotu, ale já jsem připravila ještě pár triků, které vám tento úkol usnadní.-3

Jaké produkty používáte k udržení čistoty?