Dříve nebo později se na nábytku objeví škrábance. Tento problém znají mnozí, zejména rodiny s domácími mazlíčky nebo malými nemotornými dětmi. Chci se s vámi podělit o osvědčené triky, které pomohou obnovit poškrábané povrchy a vrátit vašemu nábytku atraktivní vzhled.

Vosk na nábytek

K vyplnění škrábanců nejlépe poslouží voskovky. Jsou měkké a jakmile jsou uvnitř defektu, zůstanou tam dlouho. Kupuji “pastelky” v železářství za rohem. Široká škála odstínů usnadňuje výběr správné barvy.

Ořechy nebo ořechové máslo

Aby poškrábaný kuchyňský stůl nebo skříňka nezkazily interiér domu, pomůže obyčejný ořech. Čerstvým vlašským ořechem musíte potřít kaz na nábytku a po půl hodině místo znatelně ztmavne.

Jako alternativu používám ořechové máslo. Navíc je to výjimečný lesk na nábytek!

Tužka na obočí

Všiml jsem si, že počítačový stůl má stejnou barvu jako moje tužka na obočí a hned jsem pro něj našel další užitečné využití. Konzistencí je podobná voskové tužce a efekt je podobný.

Slunečnicový olej

Tuto radu mi dal nábytkář, u kterého jsme si objednali kuchyňskou sestavu. Abyste skryli drobné vady, oděrky a navíc kus nábytku vyleštili, musíte ubrousek navlhčit v oleji a otřít s ním celý povrch.

Dříve nebo později se na nábytku objeví škrábance. Tento problém znají známé, zejména rodiny s domácími mazlíčky nebo malými dětmi, které jsou neklidné.-3

Akvarelové barvy

Pokud je v domě dítě, pak určitě bude sada barev na kreslení. Vyberu požadovaný odstín a „zamaskuji“ škrábance na nábytku.

Popisovač

Fixem nebo fixem budou škrábance neviditelné, stačí po nich přejet vhodnou barvou a nechat zaschnout.

Dříve nebo později se na nábytku objeví škrábance. Tento problém znají známé, zejména rodiny s domácími mazlíčky nebo malými dětmi, které jsou neklidné.-4

Jód

Láhev jódu se nachází v každé domácí lékárničce, lze ji nazvat „sovětskou“ tradicí. Barva antiseptika je ideální pro odstranění škrábanců z tmavého dřeva. Jednoduše ho pomocí vatových tamponů nanesu na matný povrch a po 10 minutách postup opakuji. Z minusů: v průběhu času se jód odpařuje, takže musíte obnovit povlak.