Dokonalý podzimní look je prostě nemožný bez semišových kozaček. Co ale dělat s nevzhlednými skvrnami, špínou a stopami po soli? Nejdůležitější pro optimální péči o semiš je dobrá základní sada, která by měla být doma vždy po ruce. Níže uvádíme několik praktických rad, jak se zbavit nečistot a skvrn na semišových botách.

1. Nejdůležitější produkt péče o semiš

Dobrý kartáč je polovina úspěchu při čištění semiše. Důležité je kartáčovat vždy po směru vláken a používat lehké tahy. To zdrsní povrch, odstraní nečistoty a ochrání pokožku. Na světlé a tmavé semišové boty se doporučuje používat samostatný kartáč.

2. Semiš má rád sucho.

Je lepší čistit semiš od skvrn bez mýdla a vody. Tato směs skvrny pouze rozmaže, takže okraje jsou nevzhledné a boty po zaschnutí tvrdé.

3. Novinový papír pro péči o semiš

Pokud jsou vaše semišové boty po podzimní procházce mokré a špinavé, nechte je nejprve uschnout. Pak si do bot nacpat nějaké noviny, aby absorbovaly vodu. Většinu nečistot lze po zaschnutí odstranit bavlněným ručníkem nebo semišovým kartáčem.

4. Octová esence pro světlý semiš

Octová esence je zázračným lékem na skvrny způsobené deštěm nebo sněhem. Tato metoda je vhodná zejména pro čištění světlého semiše. Nejlepší je smíchat ¼ octové esence se ¾ vody. Směsí navlhčete ručník a jemně skvrnu otřete. Dávejte pozor, abyste boty příliš nenamočili, abyste se později vyhnuli skvrnám od vody.

5. Odolná špína

Malá kapka jemného pracího prostředku pomůže jemně odstranit odolné skvrny. Opět platí, že při čištění semiše byste měli být opatrní, abyste si semišové boty příliš nenamočili. Jakmile boty uschnou, můžete kůži jemně zdrsnit kartáčem na semiš.

6. Cibule proti nečistotám a solím po okrajích

Jeden hack, který funguje skvěle na čištění semišových bot, je rozříznutí cibule na polovinu. Pokud jsou na vašich botách solné pruhy, zkuste je potřít nakrájenou cibulí. Poté byste měli boty opět ošetřit semišovým kartáčem. Silný zápach po několika hodinách zmizí.

7. Hydroizolační sprej

Impregnace je také nezbytná pro péči o semiš. Speciální hydroizolační ochranný sprej učiní vaši obuv odolnou vůči vodě a nečistotám a pomůže vám s péčí o semiš.

Dokonalý podzimní look je prostě nemožný bez semišových kozaček. Co ale dělat s nevzhlednými skvrnami, špínou a stopami po soli -3

8. Odstraňte tuk jedlou sodou

Olejové a mastné skvrny nejlépe odstraníte jedlou sodou. Nasypte prášek na skvrnu a nechte několik hodin působit. Poté skvrnu jednoduše setřete suchým ručníkem.