Často se aviváž používá pouze pro svůj hlavní účel. Existují však i jiné způsoby použití, kde to funguje stejně dobře. Dnes se s vámi podělím o úžasné způsoby použití aviváže, které vám pomohou vyřešit mnohá dilemata v domácnosti.

Vyčistěte spálené kuchyňské náčiní

Připálené hrnce a pánve lze ve většině případů vyčistit horkou vodou a saponátem. Někdy se však úporné nečistoty stávají problémem a jejich čištění může poškodit povrch a vystavit vaše nervy zkoušce.

V takových případech naplňte nádobu vodou, přidejte lžičku aviváže a přiveďte vodu k varu. Poté v ní nechte nádobí několik hodin, aby se nečistoty snadno smyly.

Dveře a dlaždice

Pro účinné čištění dvířek a obkladů je potřeba kondicionér naředit ve vodě a roztokem otřít všechny povrchy. Poté se jim vrátí jejich původní čistota.

Zaseknutý had

Pokud je váš had na oblečení velmi těsný, měli byste ho namazat kondicionérem na prádlo.

Laminátová podlaha

Chcete-li laminátové podlaze vrátit lesk, stačí ji omýt roztokem aviváže a vody. Nepřehánějte to však, přidejte minimální množství kondicionéru.

Často se aviváž používá pouze pro svůj hlavní účel. Existují však i jiné způsoby použití, kde to funguje stejně dobře.-3

Odstranění vlny z koberce

Vlny se rychle zbavíte, když houbu namočíte do roztoku vody a kondicionéru na prádlo (v poměru 1:1) a problémová místa otřete. Nechte přípravek několik minut působit a poté srst vysajte.

Odstraňte starou tapetu

Pro rychlé odlepení tapety rozřeďte uzávěr aviváže v 1 litru vody. Poté naneste roztok na tapetu a po 20 minutách se tapeta začne sama odlupovat.

Skvrny na kožené bundě

Běžný kondicionér na prádlo pomůže efektivně a rychle odstranit skvrny na kožených výrobcích. Udělá to mnohem jemněji než jiné prací prostředky.

Vyčistěte si štětce

Některé barvy se nerozpouštějí ve vodě a vyžadují použití rozpouštědla. Pokud je příliš pozdě jít do obchodu, použijte směs vody a aviváže (1 lžička aviváže na 1 šálek vody) a opláchněte v ní své štětce. Stejnou směs lze použít k odstranění zaschlých zbytků barvy z podlah nebo stěn.

Často se aviváž používá pouze pro svůj hlavní účel. Existují však i jiné způsoby použití, kde to funguje stejně dobře.-4

Sedadlo v autě

Pokud se na autosedačce objeví skvrny, můžete je odstranit pomocí běžné aviváže. Zřeďte ho vodou a naneste na skvrnu pomocí houbičky. Poté oblast dobře otřete.

Jak používáte kondicionér na prádlo?