Vlněné oblečení vám pomůže udržet se v teple během chladného období. Ale někdy, už doma, zjistíte, že krásná a stylová věc je pichlavá. Před třemi lety jsem narazil na takový problém. Koupila jsem si texturovaný svetr, byla zima a zkoušela jsem si ho přímo s rolákem – není to nejlepší nápad.

Ukázalo se, že svetr není možné nosit bez další vrstvy oblečení, kousal a dráždil pokožku. Pak jsem přemýšlela, co bych mohla udělat doma, aby vlna byla měkká a příjemná na tělo.

Parní ošetření

Začnu metodou, která se mi v té době zdála nejdostupnější. Parní generátor nemám, tak jsem ho nahradila žehličkou s parní funkcí a svetr vyžehlila přes vlhkou bavlněnou látku. Dával jsem pozor, aby se podrážka žehličky nedotýkala vlněného povrchu. Hned řeknu, že svetr změkne jen na chvíli, takže je lepší kombinovat tuto metodu s druhou metodou.

Citrón

Pokud bavlněnou látku předem navlhčíte v roztoku citronu, účinek se výrazně zvýší. Potřebné přísady: špetka kyseliny citronové (1/4 lžičky) a 0,5 litru vody.

Vlněné oblečení vám pomůže udržet se v teple během chladného období. Ale někdy, už doma, zjistíte, že krásná a stylová věc je pichlavá. Před třemi lety jsem narazil na takový problém.-2

Položte svetr na prkno, položte na něj bavlněnou látku, zapněte režim „vlna“ a začněte žehlit.

Zmrazení

Změkčení kousku přírodní vlny nečekaně pomáhá i pravidelné mrazení. Faktem je, že v mrazáku jsou vlákna vlny fixována na svých místech a výrazný efekt brnění zmizí. Chcete-li to provést, musíte předmět vložit do plastového sáčku a umístit jej na noc do mrazničky.

Octová koupel

Tato nízkonákladová metoda pomůže, aby se pletené oblečení méně poškrábalo. Stolní ocet by měl být zředěn vodou (poměr 1:2).

Vlněné oblečení vám pomůže udržet se v teple během chladného období. Ale někdy, už doma, zjistíte, že krásná a stylová věc je pichlavá. Před třemi lety jsem narazil na takový problém.-3

Ponořte produkt do roztoku na 20 minut. Poté opláchněte, dokud se ocet zcela nevymyje. Sušte bez odstřeďování, nejlépe ve vodorovné poloze na froté ručníku.

Kondicionér na roztřepené konečky

Tuto metodu mi doporučila moje starší sestra. Struktura přirozeného vlasu je podobná struktuře lidských vlasů, takže kondicionér je docela schopný udělat pletený předmět hladší a hedvábnější. Nanáším na vlhkou přízi a po 10 minutách smyju. Po úplném zaschnutí hromada nejen přestane „kousat“ a způsobovat nepohodlí, ale také příjemně voní.