Aktivní uhlí není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Návod nám neřekne o 8 nečekaných způsobech, jak jej využít v běžném životě. Takže, začněme.

Prevence plísní

Plísně v kuchyni nebo koupelně jsou běžným jevem. Nejprve mechanicky odstraníme již vzniklou plíseň, poté tablety umístíme na místa s vysokou vlhkostí. Tato jednoduchá akce zabraňuje opětovnému rozvoji houby.

Neutralizátor zápachu

Aktivní uhlí výborně pohlcuje nepříjemné pachy v lednici, kuchyňské skříni nebo šatní skříni. Problém vyřeší miska s 5-6 tabletami.

Tablety můžete také nechat na dně odpadkového koše nebo v koši na prádlo.

Od zápachu v botách

Zde je schéma trochu jiné – tablety s aktivním uhlím je třeba rozdrtit na prášek. Vložte jej do běžného látkového sáčku a dejte si ho přes noc do bot. Ráno po nepříjemném „jantaru“ nezůstane ani stopa.

Péče proti stárnutí

Přípravek na bázi vody a aktivního uhlí vyrovnává tón pleti a osvěžuje ji. 2 tablety rozpusťte ve 200 ml. teplá voda.

Aktivní uhlí není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Návod nám neřekne o 8 nečekaných způsobech, jak jej využít v běžném životě. Tak začneme.-3

Poté nalijte tekutinu do formiček na led a dejte do mrazáku. Po umytí si kostkami otřete obličej.

Vlasy bez mastného lesku

Mastný lesk na vlasech a lepivé prameny dodávají vlasům neupravený vzhled. Chcete-li udržet vlasy déle čisté, přidejte do šamponu 1 rozdrcenou tabletu. Myjeme si vlasy jako obvykle. Mastný lesk zmizí a pleť se vyčistí.

Pomocník pro zahradníky

Aktivní uhlí odstraňuje přebytečnou vlhkost z půdy. Může být přidán do půdy pro sazenice, což zabrání hnilobě kořenů. Proces zakořenění proběhne hladce, pokud do vody, ve které stojí řízky, vložíte jednu tabletu aktivního uhlí.

Aktivní uhlí není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Návod nám neřekne o 8 nečekaných způsobech, jak jej využít v běžném životě. Tak začneme.-4

Drenážní vrstva

Aktivní uhlí lze použít jako drenážní vrstvu pro pokojové rostliny. Tablety na dně květináče si s přebytečnou vlhkostí poradí o nic hůř než otvory pro odvod vody.

Restaurování tmavého nábytku

Aktivní uhlí je vynikající alternativou drahého vosku na nábytek. Aby byl škrábanec na černém nábytku neviditelný, stačí tablet přetřít o poškozené místo.

Děkuji za pozornost. Nezapomeňte se podělit o své užitečné tipy v komentářích.