Jako malá jsem ráda pozorovala babičku, jak se „hrabe“ v pečení. Někdy jsem se jen díval, studoval a jindy jsem se do procesu aktivně zapojil. Dobře si pamatuji, že v široké míse vyložené suchými novinami byla mouka a v ní byla vždy lesklá polévková lžíce. Až po letech jsem zjistil, že to byl osvědčený life hack a ne jen „zapomenutá lžička v mouce “ .

Jako malá jsem ráda pozorovala babičku, jak se „hrabe“ v pečení. Někdy jsem se jen díval, studoval a jindy jsem se do procesu aktivně zapojil.

Efekt železné lžíce

Ukazuje se, že ocelová lžíce může prodloužit trvanlivost sypkých produktů. Příbory ve skutečnosti jednoduše nahradily dlouhé hřebíky , které naši předkové zapíchali svisle do nádoby s moukou. Po této jednoduché akci se v ní již hmyz neobjevoval.

Ke stanovení kvality výrobku byla také použita metoda železného hřebíku. Brouci a potravinoví moli rostou hlavně ve vlhké mouce, nehty při vysoké vlhkosti zrezivěly a dávají hospodyni najevo, že je čas mouku prosít a usušit. Moderní ženy tento trik používají jen zřídka.

Trvanlivost pšeničné mouky je od 6 do 12 měsíců. Při dodržení pravidel skladování si produkt zachová své vlastnosti co nejdéle. Dříve jsem mouku nechávala v původním obalu. Abych zabránil výskytu škůdců, zabalil jsem sáček mouky do celofánu a dal na 15 minut do mrazáku.

Jako malá jsem ráda pozorovala babičku, jak se „hrabe“ v pečení. Někdy jsem se jen díval, studoval a chvílemi jsem se aktivně účastnil procesu.-2

Nyní nasypu mouku do látkových sáčků. Pro přípravu sáčků pro skladování sypkého produktu namočím látku do roztoku – 2 polévkové lžíce. lžíce soli na 1 litr vody. Zbývá jen vysušit sáček a nasypat do něj mouku.

Jako malá jsem ráda pozorovala babičku, jak se „hrabe“ v pečení. Někdy jsem se jen díval, studoval a chvílemi jsem se aktivně účastnil procesu.-3

Nezapomínám na velkou lžíci – kov vydává specifické aroma, které odpuzuje škodlivý hmyz. Děkuji své babičce za neocenitelnou životní zkušenost, která se mi v současnosti hodila.

Jako malá jsem ráda pozorovala babičku, jak se „hrabe“ v pečení. Někdy jsem se jen díval, studoval a chvílemi jsem se aktivně účastnil procesu.-4

Alternativní přístup

Alternativou je použití hliníkové fólie . Funguje na stejném principu – odhání hmyz. Chcete-li to provést, musíte zkroutit malou kuličku fólie a vložit ji do sáčku s moukou.

Jako malá jsem ráda pozorovala babičku, jak se „hrabe“ v pečení. Někdy jsem jen sledoval, studoval a chvílemi jsem se aktivně účastnil procesu.-5

Aromatický pepř zabalený uvnitř pomůže umocnit účinek. Takto bude mouka dlouho a bez problémů skladována.

Velmi zajímavé