Jak hezké je vařit jídlo v nových pokrmech – na dně nejsou saze, na stěnách není vodní kámen, sklo je čisté a průhledné. Jenže během provozu se na plexi usazuje mastnota, nečistoty se ucpávají na nejhůře přístupných místech a víko pánve nebo hrnce už není poznat.

Nevěřím myčce na čištění víček, čistím je sám. Dnes se zaměřím na dvě pracovní metody, které používám nejčastěji.

Metoda č. 1

Tandem hořčičného prášku, sody a pracího mýdla nikdy nezklamal.

K přípravě pasty je třeba smíchat:

  • Jedlá soda 2 lžíce. l.
  • Hořčičný prášek 2 polévkové lžíce. l.
  • Tekuté mýdlo na praní 4 polévkové lžíce. l.
  • 200 ml. teplá voda.

Po důkladném promíchání ingrediencí nanesu kašičku pomocí měkké houbičky na sklenici a zapracuji ji z obou stran. Nechám půl hodiny.

Poté pěnovou houbu otočím a tvrdou stranou vyčistím mastnotu a nečistoty. Lepkavý povlak „spadne“ bez námahy, ale na těžko přístupných místech musíte trochu pohrát. Chcete-li vrátit víčka jejich původní čistotu, je třeba k odstranění problému použít hadřík a tenký kuchyňský nůž, jak je znázorněno na fotografii.

Ztuhlou mastnotu mezi sklem a železným rámem úspěšně odstraní i párátko. Opláchnu vodou a máte hotovo!

Metoda č. 2

Peroxid vodíku pomůže porazit zbytkový tuk. Používám v kombinaci s jedlou sodou. Chcete-li vyčistit zakalené sklo na víku, musíte jej otřít do sucha a obrátit dnem vzhůru.

Jak příjemné je vařit jídlo v novém nádobí - na dně nejsou saze, na stěnách není vodní kámen, sklo je čisté a průhledné.-3

Roztok nalévám přímo na sklenici a peroxid rovnoměrně rozděluji po víčku. Počkejte 10 minut a poté na vlhký povrch nasypte jedlou sodu. Štětec nebo houba vám umožní distribuovat látku po víčku. Po 10 minutách smyjte zbývající sodu pod tekoucí vodou. Utíráme a užíváme si čistotu.

Jak příjemné je vařit jídlo v novém nádobí - na dně nejsou saze, na stěnách není vodní kámen, sklo je čisté a průhledné.-4

Velmi účinné metody! Jsou pro mě ideální i proto, že téměř všechna moje víčka mají plastovou rukojeť, pokud je vyvaříte např. v roztoku sody, může se plast vážně zdeformovat.

Zde vždy najdete užitečné a jednoduché tipy. Nezapomeňte se přihlásit k odběru!