V běžném životě preferuji ležérní styl, takže tenisky nosím velmi často, jak se říká, s příležitostí i bez. Vaše oblíbené boty vypadají stylově v duetu se sněhově bílými ponožkami, ale bílé věci mají jednu významnou nevýhodu: rychle se špiní a je obtížné je umýt.

Před pěti lety, abych ponožkám vrátil jejich původní vzhled, jsem do vody přidal bělidlo, ale rychle jsem si uvědomil, že časté bělení ohrožuje předčasné opotřebení látky.

Nyní používám několik jednoduchých a účinných metod, jednu na odstranění nečistot, prachu, zažloutnutí a druhou na odstranění odolných skvrn.

Peroxid vodíku + alkohol

První metoda je ideální pro lehce znečištěné produkty. 3% roztok peroxidu vodíku materiál snadno vybělí a alkohol tento efekt zesílí.

Ingredience:

  • 1 polévková lžíce. lžíce alkoholu
  • 1 polévková lžíce. lžíce peroxidu vodíku
  • Litr vody

Přivedu vodu k varu, přidám jednu polévkovou lžíci farmaceutických výrobků. Namočím si ponožky přes noc.

Po snídani si vzpomenu na své ponožky, vyperu je mýdlem v teplé vodě, opláchnu ve studené vodě. Výsledek mě baví!

Zbavte se zaschlých a odolných skvrn

Nepoužívám odstraňovače skvrn, které výrazně ztenčují strukturu látky. K odstranění složitých a odolných skvrn si vezmu 1 polévkovou lžíci. l. tekuté mýdlo, poté nastrouhejte na hrubém struhadle kostku mýdla.

V běžném životě preferuji ležérní styl, takže tenisky nosím velmi často, jak se říká, s rozumem i bez.-3

Smíchám lžíci hoblin s tekutým mýdlem. Vezmu sklenici teplé vody, přidám výslednou směs a 1 polévkovou lžíci. l. peroxid vodíku.

Nyní přejdeme do druhé fáze. Špinavé ponožky dám do igelitového sáčku, naplním je připraveným roztokem a pevně zavážu. Dále si můžete vybrat: balíček můžete vložit do mikrovlnné trouby na 1 minutu a poté ještě 4x na 30 sekund. Celkový čas – 3 minuty. Případně můžete použít předehřátou troubu. Čas – 15 minut.

Po proceduře stačí vyprat ponožky jakýmkoliv obvyklým způsobem. Peru ručně s přídavkem bílého prášku.

V běžném životě preferuji ležérní styl, takže tenisky nosím velmi často, jak se říká, s rozumem i bez.-4

Podělte se o to, jaké metody bělení používáte v komentářích.