V poslední době je velmi těžké sehnat kvalitní máslo. Technologičtí experti považují téměř každé druhé balení za padělek. Dnes jsem si pro vás připravila cenné informace, jak se naučit vybrat to správné máslo.

Prezentace, skladování

Vždy věnuji pozornost vzhledu balení. Neměly by být žádné viditelné poškození, oděrky nebo promáčkliny.

Optimální skladovací teplota je 3-6°C. Trvanlivost, která je obvykle 35 dní, lze prodloužit na 120 dní, pokud olej dáte do mrazáku.

Při hledání „GOST“

Systém GOST byl vytvořen během Sovětského svazu. Jedná se o standard, který specifikuje ukazatele kvality.

Takže podle GOST je olej rozdělen do tří typů:

  • Tradiční, s hmotnostním podílem tuku 82,5 %.
  • Amatér – 80 %.
  • Rolník – 72,5 %.

Výrobek s nižším obsahem tuku může obsahovat různé přísady. Čím méně přísad ve složení uvidíme, tím lépe.

Mezistátní norma je GOST 32261-2013. Stačí si tato čísla zapamatovat, abyste si přinesli kvalitní olej z obchodu.

Olej podle hmotnosti

O víkendech jezdíme celá naše rodina na trh a odtud vždy přivezeme kousek sypaného másla. Ideální je, když je na pultě zabalený ve fólii. Fólie nejen spolehlivě ochrání před slunečním zářením, ale zachová i větší množství vitamínu A.

Na trhu můžete olej před nákupem ochutnat. Měl by se rychle rozpustit v ústech a nelepit se na zuby jako margarín. Také pravý olej bude při řezání hustý a lesklý.

V poslední době je velmi těžké sehnat kvalitní máslo. Technologičtí experti považují téměř každé druhé balení za padělek.-3

Barva

Dobrý olej má světle krémovou barvu. Výrazná žlutá barva svědčí o tom, že to výrobce přehnal s barvivy a bílý olej má nízké procento tuku.

Vlevo jsou barviva

Autentizace

Chcete-li zjistit kvalitu produktu doma, musíte kus rozpustit v horké vodě. Přírodní olej se rovnoměrně rozpouští, voda se zakalí a margarín zůstane plavat na hladině.

V poslední době je velmi těžké sehnat kvalitní máslo. Technologičtí experti považují téměř každé druhé balení za padělek.-5

Pravé máslo v mrazáku rychle tuhne, na rozdíl od pomazánky, která zůstane plastická.

Proč se cení „bílé zlato“?

Lidé také nazývají máslo “bílé zlato “. Obsahuje spoustu vitamínů, Omega-3 a Omega-6 mastných kyselin. Tuky jsou bohatým zdrojem energie. Ráno stačí sníst jeden chlebíček s máslem, aby se tělo ochránilo před podchlazením.

Příjemné nakupování a kvalitní produkty!