Doslova před 10-15 lety měla každá žena ve svém arzenálu odlakovač. A dnes má mnoho lidí doma láhev tohoto levného produktu, který se dá využít i k jiným účelům. Zde je 7 super způsobů, jak jej využít ve vaší domácnosti.

Škrábance na ciferníku hodinek

Časem se mohou na hodinovém sklíčku objevit drobné vady. Ponořte vatový tampon do acetonu a lehce vetřete tekutinu do škrábance. Přípravek rozpustí ostré hrany a vyhladí nerovné povrchy. Tento trik funguje pouze u hodinek s plastovými krystaly.

Bělící bílá podrážka

Odstraňovač laku na nehty pomáhá obnovit bělost chodidel. Touto metodou jsem si vybělil tenisky. Do roztoku jsem namočil ubrousek a přešel s ním po celé podrážce, poté boty umyl v teplém mýdlovém roztoku a otřel suchým hadříkem.

Skvrny v koupelně

Kapalina s acetonem odstraní žlutý povlak na vodovodních armaturách, který zůstává po mýdlových a sprchových gelech, a také odstraní skvrny od barvy na vlasy na umyvadle. Budete potřebovat tuhý kartáč a roztok – aceton + voda v poměru 1:2. Naneste přípravek na skvrnu a skvrny snadno odstraňte.

Tento způsob není vhodný pro akrylátovou vanu, protože… aceton může způsobit ztenčení akrylové vrstvy.

Odstraňte superlepidlo z rukou a jiných povrchů

Nejviditelnější způsob aplikace, protože aceton, který je obsažen v odlakovači, je rozpouštědlo. Chcete-li odstranit superlepidlo z jakéhokoli povrchu, musíte produkt nanést pomocí vatového tamponu. Po 15 minutách se změklé lepidlo snadno setře tvrdou stranou houbičky.

Oděrky na kůži

Produkt pomůže zbavit se škrábanců a oděrek na kožených botách. Naneste malé množství tekutiny na opotřebovaná místa, poté opláchněte vodou a osušte. Finální fáze: krém na boty dodá pokožce lesk a dále maskuje poškození.

Vyzkoušejte materiál svých bot někde na vnitřní straně výrobku, abyste věděli, jak reaguje na aceton.

Skvrny na porcelánu

Odstraňovač laku na nehty si poradí s jakoukoli skvrnou nebo skvrnou na vašem křupavém bílém porcelánu. Povrch otřeme vatovým tamponem, aniž bychom ovlivnili dekorativní vzory, zlaté lemování, pokud existuje. Důkladně opláchněte vodou.

Doslova před 10-15 lety měla každá žena ve svém arzenálu odlakovač.-3

Odstraňte štítky, nálepky

Metoda funguje i na principu rozpouštění lepidla. Značku z nálepky na okně jsem setřel lihem a octem, ale až po ošetření povrchu acetonem jsem viděl pozitivní výsledek. Lepivé „místo“ jsem krouživými pohyby třel, dokud lepidlo úplně nezmizelo. Metoda je vhodná pro skleněné a kovové povrchy.