Využití najdeme vždy pro lahodné křupavé okurky. V mé rodině se jedí s bramborovou kaší a masovými jídly, bez tohoto produktu se neobejdou takové „populární“ saláty, jako je Olivier salát nebo vinaigrette. Mnoho lidí ale bezostyšně vylévá lák do kanalizace. Pojďme dnes zjistit, jak můžete nálev z okurek využít ve svůj prospěch v každodenním životě.

Odstraňování karbonových usazenin

Vzhledem k přítomnosti kyseliny octové ve slaném nálevu jej lze použít jako čisticí prostředek. Tekutina skvěle odvede uhlíkové usazeniny na pečicím plechu nebo dně pánve. Stačí vše zalít lákem a nechat 2 hodiny odstát. Poté vezměte houbičku a tvrdou stranou skvrny snadno setřete.

Maso marinujte

Solanka udělá maso šťavnaté a chutné. Do nálevu přidejte mletý černý pepř, aromatické bylinky, nasekaný česnek a cibuli a nechte 3-4 hodiny na chladném místě. Tady se obejdete bez soli, v okurkovém láku je jí dost.

Koupele na nohy

Solanku lze také považovat za lék na mozoly a kuří oka. Tekutinu je potřeba trochu zahřát a nohy v ní ponořit na 10-15 minut. Okurkový nálev úspěšně zjemňuje drsnou pokožku a mírně ji zesvětluje.

Proti křečím

Mnozí slyšeli, že solanka pomáhá obnovit sílu po bouřlivém večírku a podporuje hubnutí, protože… neobsahuje tuk. Může také poskytnout výhody po tréninku. Při vysoké fyzické aktivitě dochází ke křečím svalů. Nálev z okurek uvolňuje křeče a pomáhá normalizovat vodní rovnováhu.

Využití najdeme vždy pro lahodné křupavé okurky.-3

Výživa rostlin

Solanka není jen voda, ale tekutina bohatá na draslík a hořčík. Je velmi snadné určit, zda rostlina potřebuje minerální výživu. Pokud je draslíku málo, pak okraje mladých listů nejprve žloutnou a pak zhnědnou. Interveinální žloutnutí ukazuje na nedostatek hořčíku. Tyto dva problémy vyřeší solanka.

Využití najdeme vždy pro lahodné křupavé okurky.-4

Vyléváte solný roztok do dřezu nebo pro něj nacházíte využití v běžném životě?