Mnoho lidí vtipkuje, že s kečupem se dá sníst cokoliv. Výrobek je jemně sladký, mírně nakyslý, má příjemnou hutnou konzistenci. Moje rodina miluje kečup víc než rajčatový protlak. Je to skutečně vynikající koření do jídel, ale možnosti jeho použití nekončí.

Potřebnou chuť vytváří kyselina octová nebo citronová . Právě díky potravinářským kyselinám ve svém složení může kečup vyřešit mnoho problémů v domácnosti.

Myji nádobí kečupem

Běžný kečup snadno nahradí prostředek na mytí nádobí. Omáčka obsahuje sůl a kyselinu, které skvěle odstraňují lepkavé zbytky, mastnotu a skvrny na keramice, porcelánu nebo skle. Přípravek pečlivě čistí nádobí, aniž by zabarvil jeho povrch.

Stříbro bez lesku

Postupem času stříbrné šperky ztmavnou. Existuje řešení. Do malé nádobky nalijte kečup a ozdobu do ní na 15 minut ponořte. Poté jej vyjměte a silně otřete měkkým hadříkem, opláchněte pod tekoucí vodou.

Místo vlasového kondicionéru

Ocet obsažený v produktu může nahradit drahé vlasové kondicionéry. Díky kyselině jsou kadeře lépe zvládnutelné, měkké a hedvábné na dotek. Kečup by měl být ponechán na vlasech po dobu 15-20 minut. Metoda funguje a je poměrně levná.

Alternativa k prstovým barvám

Prstové barvy pro nejmenší dokonale rozvíjí fantazii a jemnou motoriku. Ale přesto nejsou určeny k olizování rukou při kreslení. Nejzvídavější děti proto mohou dostat sklenici kečupu, list papíru a již se nemusí bát, že dítě náhodou spolkne barvu.

Poznámka pro numismatiky

Kečup pomůže, aby měděné mince vypadaly reprezentativně. Naneste omáčku na postižená místa. Po 5 minutách použijte měkký hadřík a krouživými pohyby vetřete „čisticí“ prostředek do povrchu. Umyjte v mýdlové vodě a opláchněte minci čistou vodou.

Mnoho lidí vtipkuje, že s kečupem se dá sníst cokoliv. Výrobek je jemně sladký, mírně nakyslý, má příjemnou hutnou konzistenci. Moje rodina miluje kečup víc než rajčatový protlak.-3

Pokud měď navíc ošetříte solí, ztmavnutí z povrchu rychleji zmizí. Pro začátek je lepší „cvičit“ na méně hodnotných mincích.

Aby se faucet leskl

Pro navrácení ztraceného lesku faucetu stačí potřít kečupem. Potravinářský produkt sežere plak a rezavé skvrny za půl hodiny. Budeme potřebovat: kečup, houbičku a vlhký hadřík na setření zbytků. Starý zubní kartáček s tuhými štětinami pomůže odstranit nečistoty a rez z těžko dostupných míst.