Ne nadarmo se říká, že kuchyně je tváří skutečné hospodyňky. Ostatně, zdá se, že v této místnosti stráví žena téměř polovinu svého života. Vaření večeře, úklid nebo jen snídaně s šálkem kávy. Muži přicházejí do kuchyně za jediným účelem – zeptat se, jestli je něco chutného k obědu.

Jsou však vaše prostory dostatečně čisté? A to nemluvíme o běžném mokrém čištění. Všiml jsem si, že někteří mí přátelé se o svou kuchyni vůbec nestarají. A zde je mých 5 hlavních příznaků špatné ženy v domácnosti:

1. Kuchyňský digestoř.

V elitních restauracích v zahraničí kuchaři téměř každý den po směně čistí ventilaci a mřížky. Koneckonců, kuchyně není místo pro nečistoty, plísně a další bakterie. A už mlčím o tom, že taková „čistá“ kapota nebude dobře plnit svou funkci.

Ne nadarmo se říká, že kuchyně je tváří skutečné hospodyňky. Ostatně, zdá se, že v této místnosti stráví žena téměř polovinu svého života. Vaření večeře, úklid nebo jen snídaně s šálkem kávy.

2. Zásuvky.

Od prvního bodu jsme neutíkali daleko. Všiml jsem si, že kolem malých částí nebo povrchů se shromažďuje více nečistot. No, například zásuvky. Nesnáším se jich i dotýkat. Proto vám radím čistit je alespoň jednou týdně. Obvykle čistím vatovými tampony nebo párátky.

Ne nadarmo se říká, že kuchyně je tváří skutečné hospodyňky. Ostatně, zdá se, že v této místnosti stráví žena téměř polovinu svého života. Vaření večeře, úklid nebo jen snídaně s šálkem kávy.-2

3. Vizuální odpad.

K tomu patří hora hrnců na sporáku a spousta zbytečné „dekorace“ na stole. Nemáte místo na uložení svých oblíbených šálků nebo sklenic na víno? Měli byste vyčlenit peníze z rodinného rozpočtu a koupit nějaké organizéry na nádobí.

Ne nadarmo se říká, že kuchyně je tváří skutečné hospodyňky. Ostatně, zdá se, že v této místnosti stráví žena téměř polovinu svého života. Vaření večeře, úklid nebo jen snídaně s šálkem kávy.-3

Extrémním případem je požádat muže, aby vám vyrobil malé šuplíky. Věřte, že po takové miniopravě budete mít spoustu volného místa. Je dokonce hezké trávit čas v takové kuchyni!

4. Mastné šmouhy na dlaždicích.

Divoce mě dráždí, když švy mezi dlaždicemi už nejsou jen šedé, ale černé! Nemůžu stát na takové podlaze bez návleků na boty nebo pantoflí. Proto prosím, milé ženy, neztrácejte čas čištěním švů od nečistot.

Ne nadarmo se říká, že kuchyně je tváří skutečné hospodyňky. Ostatně, zdá se, že v této místnosti stráví žena téměř polovinu svého života. Vaření večeře, úklid nebo jen snídaně s šálkem kávy.-4

5. Jedna deska pro všechny příležitosti.

Pamatuji si, jak v programu „Generální inspektor“ moderátor řekl, že by měla být samostatná prkénka na ovoce, zeleninu, ryby, maso a chléb. A pro některé ženy v domácnosti to vypadá, jako by jeho život dostal pořádný výprask – špína, stopy od nože.

Ne nadarmo se říká, že kuchyně je tváří skutečné hospodyňky. Ostatně, zdá se, že v této místnosti stráví žena téměř polovinu svého života. Vaření večeře, úklid nebo jen snídaně s šálkem kávy.-5

Mimochodem, houba se ráda množí na dřevěných plochách. Osobně proto preferuji plastové nebo kovové. A nezapomínám je měnit alespoň jednou za 6 měsíců.

Doporučuji vám věnovat pozornost těmto bodům. Koneckonců, je mnohem příjemnější trávit čas v čisté kuchyni!

Souhlasíte s těmito pravidly? Považujete se za skvělou hospodyňku?