Obchody s domácí chemií mají obrovský výběr domácích čisticích prostředků, drahých a „voňavých“. Nic se ale nevyrovná glycerinu, levnému pomocníkovi, na kterého v poslední době mnozí zapomínají. Používám ho na praní, úklid bytu a na kosmetické účely. Níže je 7 nejúčinnějších a neobvyklých způsobů použití.

Glycerin a lze prát v pračce

Je tak příjemné, když je oblečení nejen čisté, ale také měkké a příjemné na tělo. Obyčejný glycerin může nahradit drahou aviváž. K tomu naliji 2 polévkové lžíce. l. do přihrádky na kondicionér a spusťte obvyklý mycí cyklus. Výsledkem jsou věci, které jsou čisté, měkké a méně elektrifikované.

Pro okna

Stačí do vody přidat pár kapek glycerinu a na skvrny na skle můžete zapomenout. Kromě toho může přípravek chránit okna před zamrznutím, pokud je smíchán s etylalkoholem (1 díl glycerinu: 10 dílů lihového roztoku) ošetřuji pouze vnitřek.

Od zamlžení zrcadla v koupelně

Koupelnové zrcadlo potřebuje také tekutý glycerin. Aby se odrazná plocha nezamlžila, nanesu pár kapek glycerinu na hadřík z mikrovlákna. Vyleštěte zrcadlo – a máte hotovo!

Pro podlahu

Laminátové podlahy časem přestanou svítit pod paprsky slunce nebo elektrickou lampou. Stačí naředit 5 kapek glycerinu ve 2 litrech vody a omýt – lesk se vrátí!

Obchody s domácí chemií mají obrovský výběr domácích čisticích prostředků, drahých a „voňavých“. Nic se ale nevyrovná glycerinu, levnému pomocníkovi, na kterého v poslední době mnozí zapomněli.-3

Voda s glycerinem na prach

Jednou týdně ošetřím všechny skleněné povrchy v domě speciálním roztokem: 2 litry vody + 10 kapek glycerinu. Jednoduchý postup zabraňuje dlouhodobému usazování prachu.

Prodlužte životnost květin

Je vždy příjemné, když je v domě kytice čerstvých květin. Pro prodloužení jejich životnosti přidávám tři kapky glycerinu do vázy s vodou. Zaškrtnuto – krásná kytice bude zdobit interiér na dlouhou dobu!

Obchody s domácí chemií mají obrovský výběr domácích čisticích prostředků, drahých a „voňavých“. Nic se ale nevyrovná glycerinu, levnému pomocníkovi, na kterého v poslední době mnozí zapomněli -4

Zvlhčující drsnou pokožku

Kůže na loktech, kolenou a patách je obvykle suchá a hrubá. Věřím, že péči o tyto části těla byste neměli zanedbávat, proto před spaním „problémová“ místa hydratuji glycerinem – do rána znatelně změknou.

Máte vlastní způsoby, jak používat levný a užitečný produkt? Podělte se v komentářích.