V domácnosti jsou věci, které se nám zdají „věčné“. Péřové polštáře, zděděné po babičce, jsou skutečně staré asi 30 let. Spal jsem na nich jako dítě a měl barevné sny, ale teď leží ladem. Polštáře se silikonovou výplní mají také svoji trvanlivost, v průměru 2-3 roky. Všechny jsou dost opotřebované a je čas je vyhodit, ale já to dělám jinak.

Dnes se s vámi podělím o skvělé nápady, jak využít starý polštář k jiným účelům, než ke kterému je určen.

Pelíšek pro mazlíčky

První metoda je nejviditelnější. Jako majitel chlupatého zvířete jménem Joker jsem polštář opakovaně používal jako pelíšek pro zvíře. Zverimex je také plný těchto věcí, ale ceny jsou strmé.

Útulek pro zvířata

Alternativou je jednoduše odnést polštáře do útulku pro zvířata. Určitě se budou hodit v organizacích, kde zařizují a zateplují klece pro toulavé psy a kočky.

Domácí otoman

Jakmile se postaráte o svého mazlíčka, je čas postarat se o sebe. Otoman si můžete vyrobit z polštáře vlastníma rukama. Ano, budete muset trochu pohrát s potahem na otoman, najít odolnou látku podle vašeho vkusu. A i když je malá, je měkká, pohodlná a rozhodně nikdo nic podobného nemá.

V domácnosti jsou věci, které se nám zdají „věčné“. Péřové polštáře, zděděné po babičce, jsou skutečně staré cca 30 let.-3

Při pohybu

Ať už se jedná o stěhování do jiného města, regionu nebo země, fáze stěhování jsou vždy stejné. Věci je potřeba balit do krabic, včetně křehkých. Polštář nebo jeho obsah je pomůže ochránit před poškozením.

Použijte výplň

Pokud je potah velmi opotřebovaný a polštář nelze obnovit, lze jeho obsah přeměnit na výplňový materiál pro měkké hračky. Osobně jsem to nezkoušela, ale moje kamarádka na mateřské dovolené ušila docela dost těchto hraček pro svého druhého syna.

Zahrada

Náplň polštáře z peří je čistá organická hmota. Je vhodné jej aplikovat při jarním rytí půdy. Během sezóny bude mít prachové peří a peří čas shnít a stromy a zahradní plodiny budou obohaceny o užitečné látky.

V domácnosti jsou věci, které se nám zdají „věčné“. Péřové polštáře, zděděné po babičce, jsou skutečně staré cca 30 let.-4

Izolace vodovodního potrubí

Nevyhazuji staré polštáře, i když mají skvrny a silné oděrky. Vše se vám v soukromém sektoru bude hodit! Polštáře dávám bratranci a on jimi v zimě „izoluje“ potrubí, které vede z domu přes ulici do letní kuchyně.