Vždy mě zajímalo trochu „nakouknout“ do života jiných lidí, zjistit, jak hospodyňky z různých zemí světa řeší každodenní problémy. To dává smysl, protože mnoho nápadů na úklid domu dokonale zapadá do naší reality. Můžete si je vzít na vědomí.

Itálie

Zdá se, že Italky dokážou všechno v domě umýt vinným octem. Tento cenově dostupný přípravek používají k čištění a dezinfekci domácích spotřebičů – varné konvice, kávovary, myčky nádobí.

Podlaha se do leskne naředěným octem , roztok odpuzuje mravence a další hmyz, který do domu nepatří. Vinný ocet skvěle odstraňuje vodní kámen na dřezech a vodovodních bateriích.

Francie

V domovině Julese Verna a Baudelaira netráví mnoho času úklidem domu. Ale stříbro by mělo vždy zářit! Francouzky k tomu vkládají své oblíbené příbory do slaného roztoku (2 lžičky soli na 200 ml teplé vody).

Ve Francii se nepříjemný „pomeranč“ v šatníku eliminuje pomocí novin a police jsou ošetřeny teplým octem . Pokud se ve skříni usadí zápach vlhkosti, hospodyňky použijí uhlí z krbu .

Austrálie

Z 200 000 druhů zvířat v Austrálii tvoří více než 90 % hmyz. Nejotravnější z nich obyvatelé kontinentu vyděsí vavřínovými listy. Podobně působí i sušený eukalyptus.

Vždy mě zajímalo trochu „nakouknout“ do života jiných lidí, zjistit, jak ženy v domácnosti z různých zemí světa řeší každodenní problémy.-3

V Austrálii šetří sladkou vodou, průměrná doba sprchování je méně než 5 minut. Ale v každém sprchovém koutu je láhev saponátu, který se používá k čištění povrchů podlahy a stěn každý den.

Japonsko

Aby si japonské ženy udržely dokonalou čistotu v kuchyni, uchylují se k jednoduchému, ale funkčnímu hacku. Vložte zubní pastu do formiček na led a vložte do mrazáku.

Vždy mě zajímalo trochu „nakouknout“ do života jiných lidí, zjistit, jak ženy v domácnosti z různých zemí světa řeší každodenní problémy.-4

Třete mražené kostky na prkénku, noži, pasta pomáhá zbavit se aroma ryb nebo kořeněné zeleniny na rukou.

K mytí hlubokých sklenic a zavařovacích sklenic s úzkým hrdlem se v Japonsku používá houba a hůlky. Nečistoty lze snadno odstranit.

Vždy mě zajímalo trochu „nakouknout“ do života někoho jiného, ​​zjistit, jak hospodyňky z různých zemí světa řeší každodenní problémy.-5

Jaká tajemství vedení domácnosti se vám líbila?