Průměrný Rus sní asi 270 vajec ročně. Slepičí vejce přidáváme do salátů, připravujeme z nich rychlou snídani, to je nepostradatelná přísada do každého lahodného pečiva. Výrobek nám zdomácněl natolik, že aniž bychom si ho všimli, děláme při manipulaci řadu chyb.

Kupujte vejce, která jsou nesprávně skladována

Není důležité jen to, kde doma vejce skladujete, ale také by měla být v obchodě chlazená. Všiml jsem si, že na mnoha trzích není produkt v lednici, ale jednoduše na policích. Mezitím v létě může teplota v maloobchodních prostorách dosáhnout +25°C. Za takových podmínek se vejce rychle zkazí.

Prodejní stav

Při nákupu vajec vždy dbám na jejich vzhled. Skořápka musí být čistá, bez prasklin. Na váze také záleží. Už jako dítě jsem se od své babičky naučil, že prošlá vejce jsou jednodušší než čerstvá .

Nenechávejte vejce v chladničce ihned po nákupu.

Nechávat potraviny z obchodu na kuchyňské lince je zlozvyk. Slepičí vejce, stejně jako maso a mléko, je třeba okamžitě zchladit. Prodloužíme tak jejich čerstvost.

Nesprávná teplota

V domácích chladničkách se teplota pohybuje od 0°C do +8°C. Optimální možnost skladování vajec: +4 – +6°C, tzn. střední police . Ale pokud je pro vás výhodnější koupit dvě nebo tři desítky najednou, pak se při teplotě 2 ° C nezhorší ani po dobu tří měsíců.

Po nákupu vajíčka omyjte

Vejce nejvyšší kategorie jsou vždy krásná a čistá, ale cena je strmá. Produkty se špinavými místy přitom nejsou o nic horší v kvalitě. Každopádně mytí vajec a jejich následné uchovávání na týdny v lednici není dobrý nápad. Voda se spolu s mikroby absorbuje dovnitř přes póry ve skořápce.

Ochlaďte vařená vejce na stole

Vařená vejce často necháváme na stole, dokud úplně nevychladnou. Je lepší to nedělat, protože slepičí vejce je pokryto neviditelným ochranným filmem. Horká voda ji zcela smyje a zanechá produkt náchylný k bakteriím. Vejce je třeba ihned vychladit ve studené vodě a až do podávání skladovat v lednici.

Na smažení použijte stará vejce

Pro obvyklá míchaná vejce nebo omeletu jsou vhodná pouze čerstvá vejce. Žloutky a bílky v nich slepí a nebudou se nevzhledně šířit po pánvi. A vejce, která zbyla v lednici, používám na pečení.

Průměrný Rus sní asi 270 vajec ročně. Slepičí vejce přidáváme do salátů, připravujeme z nich rychlou snídani, to je nepostradatelná přísada do každého lahodného pečiva.-3