Městský životní styl je pro mnohé z nás normou, většinu času trávíme uvnitř. Vzduch v domě může „kazit“ cokoli – prach, plíseň mezi dlaždicemi nebo na sprchovém závěsu, kuchyňské výpary i výpary z vaření. Dobrou zprávou je, že všechny tyto potenciální problémy není těžké vyřešit.

Sušit věci venku

Věšení mokrého prádla na topná zařízení je špatný nápad. Jednak při praní používáme prášek, jehož zbytky se odpaří do vzduchu. Za druhé, úroveň vlhkosti v místnostech se zvyšuje o 30% , což vede k aktivnímu růstu plísní pod tapetou za potrubím.

Méně kouře

Špatný vliv na mikroklima v domě mají i obyčejné voskové nebo parafínové svíčky. Při hoření uvolňují oxid uhelnatý. V nevětraném prostoru se postupně hromadí a může způsobit onemocnění.

Vyhněte se parfémům a jiným chemikáliím

Jednoduchý a jasný způsob, jak zlepšit kvalitu vzduchu. Minimalizujte používání parfému a laku na vlasy. Zbavte se zbytečných vůní, které jen dočasně „maskují“ nepříjemné pachy.

Pravidelně vysávejte

Obvyklý proces vám umožní zbavit se prachu a chlupů ze čtyřnohých mazlíčků. „Mycí“ vysavač s funkcí mokrého čištění nejen sbírá nečistoty, ale zároveň vytírá podlahu.

Dobrá kapuce

I když při vaření otevřete okno, kouř a zplodiny hoření nebudou moci zcela uniknout z místnosti. Aby se „voňavý“ vzduch nešířil po domě, potřebujete digestoř.

Městský životní styl je pro mnohé z nás normou, trávíme většinu času uvnitř budov.-3

Věděli jste, že digestoř nejen eliminuje silné pachy, ale také snižuje vlhkost vzduchu v kuchyni a zabraňuje tvorbě kondenzátu.

Továrna na čistý vzduch

Mluvíme o pokojových rostlinách, které nasycují vzduch kyslíkem a účinně jej čistí. Například pouhé 2 květináče s dospělým chlorofytem pohltí škodlivé plyny, které se nahromadí ve velkém množství v kuchyni za 20 minut. Rostlina také dezinfikuje vzduch a lze ji umístit do ložnic.

Městský životní styl je pro mnohé z nás normou, trávíme většinu času uvnitř budov.-4

Otevřete okna

A nakonec. Bez ohledu na environmentální situaci ve vašem městě je v každém případě koncentrace škodlivých látek v bytě 4-6krát vyšší než na ulici . V domě proto musíte větrat alespoň dvakrát denně. Ideálně každé 4 hodiny po 10 minutách.