Pokud máte velkou rodinu, praní prádla zabere hodně času. Pro začátek je potřeba věci roztřídit, seřadit je podle barvy a typu látky a otočit věci naruby. Kolem tohoto známého procesu se shromáždilo mnoho kontroverzních prohlášení. Dnes zjistíme, co je pravda a co ne.

Čím teplejší, tím lepší

Není pravda. Mnoho lidí spojuje teplotu vody s kvalitou praní. Tento přístup však může oblečení poškodit. Například vlněné věci v horké vodě se značně zdeformují a „scvrknou“ a světlé ztratí svou barvu.

Nešetřete práškem

Chyba. Není třeba přidávat prášek v přebytku. V moderních strojích je jeho množství již vypočítáno. Čím více prášku, tím obtížnější je opláchnout. Po vysušení zůstanou na oblečení skvrny, které bude nutné odstranit.

Barevné předměty je třeba oddělit od bílých předmětů

Je to pravda. Aby bílá zůstala bílá, je nutné oddělovat věci podle barev. Téměř všechno barevné prádlo je schopné ztrácet pigment i po opakovaném praní.

Čistič s bělidlem

To platí pouze pro sněhově bílé výrobky. Pokud perete pestrobarevné prádlo s přidaným bělidlem, změní se odstín. Na barevné prádlo je vhodný prášek s nápisem „Color“.

Pokud máte velkou rodinu, praní prádla zabere hodně času. Pro začátek je potřeba položky roztřídit, seřadit je podle barvy a typu látky a otočit je naruby.-3

Oblečení musíte obrátit naruby

Ano potřeba. To pomůže zachovat barvu, ochránit tisk a malý dekor. Nezapomeňte si také oblečení zapnout zipem, aby se nezachytilo o jiné předměty a neroztrhlo je.

Nemůžete naplnit buben “do kapacity”

Že jo. Pokud buben naplníte na maximum, účinnost praní se sníží o 25 %. Věci jsou vlhké, uvolní stroj a mohou dokonce deformovat buben.

Pokud máte velkou rodinu, praní prádla zabere hodně času. Pro začátek je potřeba položky roztřídit, seřadit je podle barvy a typu látky a otočit je naruby.-4

Bez odvápňovacího prostředku se pračka porouchá

V minulosti tomu tak mohlo být. Moderní prací prostředky obsahují fosfáty, které dokážou změkčit vodu.

Nové oblečení je potřeba vyprat

Nezbytně. Výrobci své výrobky většinou chrání před plísněmi a ošetřují věci tak, aby se příliš nemačkaly. Mytím se odstraní vše nepotřebné. Tip: čím silnější vůně nového oblečení, tím více „chemikálií“ bylo použito.