Ráda kupuji svým dětem krásné oblečení. A pokud dcera již vyrostla a nosí věci úhledně, pak její malý bratr často ušpiní trička, kraťasy, kalhoty a kombinézy. Naštěstí většina „dětských“ skvrn je organického původu – jídlo, pití, sliny. V tomto případě se raději obejdu bez odstraňovače skvrn a „voňavých“ kondicionérů. Níže je mých 7 nejlepších ekologických metod odstraňování různých kontaminantů.

Stolní ocet

Ekologický přípravek snadno vydezinfikuje všechny povrchy v domě a dalších 9% ocet je účinný odstraňovač skvrn. Chcete-li to provést, navlhčete skvrnu neředěným roztokem a nechte 30 minut. Poté předmět vyperu v misce s vodou, ale místo prášku přidám 100 ml. ocet. Nakonec opláchnu v čisté teplé vodě.

Citronová šťáva

Citronová šťáva nejen úspěšně odstraňuje skvrny, ale také zabraňuje výskytu plísní a dobře deodoruje oblečení. Citron rozpůlím, vymačkám šťávu na znečištěné místo a počkám 10 minut. Kyselina rychle rozpouští skvrnu a bělí světlou látku.

Prášek do pečiva

Pasta z jedlé sody a vody místo odstraňovače skvrn! Pokud je skvrna čerstvá, okamžitě na ni nanesu hustou pastu a pokud je stará a zaschlá, pak ji nejprve navlhčím teplou vodou. Krouživým pohybem vetřem jedlou sodu do látky a špína po chvíli zmizí. Věci peru obvyklým způsobem.

Ráda kupuji svým dětem krásné oblečení. A pokud dcera již vyrostla a nosí věci úhledně, pak si její malý bratr často ušpiní trička, kraťasy, kalhoty a kombinézy.-3

sluneční světlo

Nejpřirozenější a nejbezpečnější „odstraňovač skvrn“. Jen pár hodin na jasném slunci a skvrny budou pod vlivem ultrafialového záření méně patrné, oblečení bude světlejší. Mytí nenahrazuji opalováním, ale díky slunci se čerstvá skvrna broskvové šťávy na čistém domácím oblečení opravdu stala neviditelnou.

Glycerin + alkohol

Stopy šťávy na oblečení dokonale eliminuje duo tekutého glycerinu a alkoholu v poměru 1:1. Ingredience smíchám a naliji na skvrnu, místo můžete přetřít štětcem nebo houbičkou. Po pár minutách posílám produkt do praní.

Ráda kupuji svým dětem krásné oblečení. A pokud dcera již vyrostla a nosí věci úhledně, pak si její malý bratr často ušpiní trička, kraťasy, kalhoty a kombinézy.-4

Peroxid vodíku

Lněné a bavlněné prádlo pravidelně obnovuji peroxidem vodíku. Farmaceutický přípravek má bělící účinek a dobře si poradí se skvrnami. Kontaminovanou oblast látky nasytím peroxidem a po 5 minutách opláchnu teplou vodou. Peroxid na oblečení nenechávám dlouho, abych ho nezbarvil.

Tímto způsobem, bez bělidel obsahujících chlór a jiných „agresivních“ chemikálií, můžete vrátit dětskému oblečení původní vzhled.