Sůl je nepostradatelným pomocníkem při vaření a každodenním životě. Používám ho už léta víc než jen k vaření. Nábytek potřísněný vínem, karbonové usazeniny na podrážce žehličky, šedé ručníky? To vše je o ničem, pokud máte doma obyčejnou kuchyňskou sůl.

Zbavte se usazenin uhlíku na podrážce žehličky

Pokud je nastavení teploty nesprávné, mohou se na žehlicí ploše objevit spálená místa. Sůl rychle vrátí žehličce její původní vzhled. K tomu položím krajinářský list na rovný povrch (list lze nahradit pergamenovým papírem) a posypu ho solí.

Poté přejíždím horkou žehličkou po soli, dokud skvrna nezmizí. Postup nezabere mnoho času a výsledek není horší než u drahých čisticích prostředků.

Chytrý trik, aby vám koště dlouho vydrželo

Aby bylo nové koště odolnější, musí být řádně připraveno k použití. K tomu smíchejte 0,5 polévkové lžíce v kbelíku. ocet a 0,5 lžíce. sůl, přidejte 2 šálky teplé vody. Poté ponořte koště do výsledného roztoku a nechte půl hodiny. Po takových manipulacích se štětiny stanou pružnými a nezlomí se. Metodu lze použít, pokud je domácí smeták trochu opotřebovaný nebo je na něm nečistota.

Rozlité víno

Sůl se také hodí, když potřebujete okamžitě jednat. Jednoho dne můj přítel rozlil víno na pohovku a já si myslel, že teď je ten krásný nábytek zničený. Problém ale vyřešila sama! Vzal jsem jen špetku soli a posypal ji na skvrnu. Sypký produkt absorboval tekutinu během několika minut. Stačilo jen setřást zbylou sůl z látky pěnovou houbičkou a místo umýt mýdlovou vodou.

Pokud vaše kuchyňské utěrky zešedivěly

Při častém používání získávají sněhově bílé kuchyňské utěrky šedožlutý odstín. Sůl je pomůže vybělit bez zbytečného trápení a varu. Dělám tento roztok: 2 polévkové lžíce. l. vrchovatá sůl + 2 litry horké vody. Kuchyňský textil namáčím do tekutiny. Po hodině vyperu ručníky běžným způsobem.

Sůl je nepostradatelným pomocníkem při vaření a každodenním životě. Používám ho už léta víc než jen k vaření. Nábytek potřísněný vínem, karbonové usazeniny na podrážce žehličky, šedé ručníky?-3

Pokud máte svá vlastní tajemství používání soli ve vaší domácnosti, budu velmi rád, když je poznám!